Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Brazylijki za mocne dla Włoszek

Brazylijki za mocne dla Włoszek

Po wygranych meczach z Czeszkami i Hiszpankami, Włoszki zagrały dzisiaj w Monza z drużyną Brazylii. Brazylijki wręcz rozniosły Mistrzynie Świata z 2002 roku, wygrywając w trzecim secie 25:10, a w meczu 3:0.

Wszystkie bilety, w ilości 1900, zostały sprzedane na długo przed meczem. Było to pierwsze z serii spotkań Włochy – Brazylia, kolejne będą miały miejsce już wkrótce, na turniejach w Montreux i Courmayeur.

Trener Brazylii powołał na te spotkania następujące siatkarki:

Arlene, Carol, Carol Gattaz, Dani Lins, Fabi, Fabiana, Fofao, Jaqueline, Mari, Renathina, Sassa, Sheila, Valeshkina, Walevska.

Natomiast w reprezentacji Włoch zagrają:

Angeloni, Arcangeli, Cella, Crisanti, Dall’Igna, de Gennaro, Fiorin, Ginanneschi, Guiggi, Marulli, Musti De Gennaro, Ortolani, Rinieri, Rondon.

W dzisiejszym meczu, najwięcej punktów dla Brazylii zdobyła Renatinha 17, następnie Jaqueline 13 i Fabiana 11 punktów. Natomiast dla Włoszek, najlepiej punktowały Ginanneschi 12, Rinieri 9 oraz Ortolani 6 punktów.

Mecz w Monza był bardzo krótki, trwał zaledwie 63 minuty (kolejne sety – 22 + 22 + 19 minut).

Brazylijki zdobyły 10 punktów po udanym bloku, a rywalkom oddały 16 punktów po błędach własnych. Włoszki praktycznie nie grały blokiem – tylko jeden raz zablokowały dobrze atak Brazylijek. Popełniły natomiast o trzy błędy własne mniej, niż Brazylijki (13 błędów własnych Włoszek).

Włochy – Brazylia 0:3 (19:25, 18:25, 10:25)

źródło: reprezentacja.net, SportoweFakty.pl