Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dwa mecze siatkarek z Kanadyjkami

Dwa mecze siatkarek z Kanadyjkami

W najbliższych dniach, bowiem już drugiego i czwartego czerwca, polskie siatkarki rozegrają dwa towarzyskie mecze z reprezentacją Kanady. Będą to jedne z ostatnich spotkań biało- czerwonych przed odlotem do Zurychu.

Polki mieszkają w oddalonym o około 100 kilometrów od Toronto miasteczku studenckim – Hamilton, gdzie odbywają rehabilitację i odnowę. Dzisiaj o godz. 10.00 i jutro o godz. 16.00 czasu miejscowego wspólnie z kadrą Kanady przeprowadzą dwugodzinny trening.

Pierwszy z nich odbędzie się 2 czerwca w McMaster Uniwersity Hamilton (początek 19.30), natomiast drugi w dniu 4 czerwca w Hershey Centre Missisauga (14.00).Biało-czerwone, które w Ameryce Północnej przebywają od 22 maja, 5 czerwca wrócą do Polski i po krótkim odpoczynku tego samego dnia dwanaście z nich odleci do Zurychu. Planowany przylot na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie, 5 czerwca o godz. 13.00. Dzień później w Motreux rozpocznie się tradycyjny, międzynarodowy turniej z udziałem czołowych zespołów świata.

Nasze najbliższe rywalki nie zaliczają się do światowych potentatów. W ostatnich mistrzostwach świata Kanada zajęła 17. miejsce, a w igrzyskach olimpijskich w Atlancie dziewiąte. W Sydney i Atenach nie grała.

W ostatnich mistrzostwach kontynentu (Norceca) Kanada zajęła piąte miejsce. W ćwierćfinale przegrała 0:3 (22:25, 19:25, 14:25) z Dominikaną.

źródło: lsk.net.pl, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved