Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Energa Trefl Gdańsk wciąż chce grać w I lidze

Energa Trefl Gdańsk wciąż chce grać w I lidze

Energa Trefl Gdańsk nie rezygnuje ze starań o grę w I lidze. Po tym, jak działacze Jokera Piła rozmyślili się w sprawie fuzji, w Gdańsku panuje rozgoryczenie i rozczarowanie. Czy działacze z Gdańska znajdą sposób, by znaleźć się w I lidze?

Wczoraj dowiedziałem się z internetu, że działacze z Piły podjęli decyzję odbiegającą od naszych ustaleń – mówi Kazimierz Wierzbicki, prezes Energi Trefla. – To była korzystna umowa dla obu stron, ale myślę, że ona nadal obowiązuje. Kompletnie nie rozumiem, dlaczego tak się stało.

Działacze z Gdańska nie będą ustawali w staraniach, by podopieczni Rafała Prusa zagrali w przyszłym sezonie w I lidze. Czy uda im się kupić miejsce w tej klasie rozgrywkowej? – ‚Kupić’ to złe słowo, które strasznie bolało wszystkich w Pile – mówi prezes Wierzbicki. – To miała być fuzja, która praktycznie już była zaakceptowana. Szkoda, bo już mieliśmy wstępne umowy z zawodnikami, których poziom pozwalał na walkę o awans do Polskiej Ligi Siatkówki. Teraz coraz bardziej prawdopodobne staje się to, że zaczniemy jednak od II ligi. Ale broni nie składamy, mamy jeszcze trochę czasu.Nadal robimy wszystko, by już w przyszłym sezonie zagrać w I lidze. Szukamy różnych rozwiązań. Dziś rozmawiałem już nawet z panem Mirosławem Przedpełskim. Zobaczymy, co z tego wyjdzie – nie traci nadziej prezes gdańskiego klubu.

Na stronie internetowej klubu ukazało się oficjalne oświadczenie Zarządu Energa Trefl Gdańsk. Poniżej przedstawiamy jego treść:

W związku ze zmianą stanowiska VKS Joker Piła w sprawie miejsc ligowych pragniemy oświadczyć, iż Trefl Piłka Siatkowa S.A. nie ponosi winy i odpowiedzialności za zaistniałą sytuację.

VKS Joker Piła nie dopełnił warunków podpisanego przez obie strony Porozumienia w sprawie przekazania miejsca ligowego, w którym jednoznacznie zobowiązał się do zamiany miejsc.

Zadeklarowaliśmy się pomóc Klubowi z Piły w ciężkiej sytuacji finansowej, aby drużyna w jak najkrótszym czasie wróciła do Serii B. W tym celu chcieliśmy oddać za darmo do Piły naszych zawodników, którzy wspomogliby awans. W planach mieliśmy także pomoc w szkoleniu młodzieży. Chcieliśmy drużynie Jokera zasponsorować obozy szkoleniowe, a także ufundować sprzęt, a najzdolniejszym chłopcom wypłacać stypendia.

Nie chcieliśmy także aby Joker zniknął z siatkarskiej mapy Polski. Pomiędzy Klubami została ustalona fuzja oraz szczegółowe warunki współpracy w przyszłości. Rada Nadzorcza Trefl Piłka Siatkowa S.A. na nadzwyczajnym posiedzeniu 26 maja 2006 roku podjęła decyzje o odsprzedaniu udziałów Spółki Jokerowi.

Jednocześnie oświadczamy, iż nie mieliśmy wobec VKS Joker Piła żadnych zobowiązań, ani też nie prowadziliśmy z żadnymi innymi klubami negocjacji w sprawie zakupu czy zamiany miejsc w lidze, tak jak sugerują w swoich wypowiedziach przedstawiciele Klubu z Piły.

Podpisanie ostatecznej umowy o zamianie oraz wszelkie rozliczenia pomiędzy Klubami miały nastąpić po wydaniu pozytywnej decyzji przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Fakt ten został opisany także w zawartym przez obie strony Porozumieniu.

W związku z powyższym wyrażamy ubolewanie z zaistniałej sytuacji, zapewniając jednocześnie iż dołożymy wszelkich starań aby drużyna z Gdańska zagrała w przyszłym roku w I Lidze siatkówki męskiej.

źródło: energa.trefl.com.pl, gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved