Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Igor Priełożny zostanie w Kaliszu

Igor Priełożny zostanie w Kaliszu

Igor Prielożny nadal będzie trenerem siatkarek Grześków Goplany Kalisz. Działacze z Kalisza postanowili przedłużyć umowę ze słowackim szkoleniowcem, mimo że drużyna skończyła rozgrywki dopiero na trzecim miejscu.

Ustaliliśmy prawie wszystkie szczegóły kontraktu i mogę zapewnić, że trener Prielożny zostanie w Kaliszu na następny sezon – poinformował Jerzy Witczak, dyrektor kaliskiego klubu.

Igor Prielożny pracował w Jastrzębskim Węglu, z którym zdobył mistrzostwo Polski dwa lata temu. W tym sezonie został zwolniony przez jastrzębskich działaczy, a na zatrudnienie szkoleniowca zdecydowały się Grześki Kalisz. Mimo wielkich oczekiwań kaliski klub nie wygrał jednak ani Ligi Siatkówki Kobiet, ani Pucharu Polski – skończyło się na brązowych medalach mistrzostw kraju.Prielożny był także przymierzany do objęcia posady szkoleniowca PZU AZS Olsztyn po Waldemarze Wspaniałym. W tej sytuacji głównym kandydatem do objęcia tego stanowiska jest Ireneusz Mazur, który być może odejdzie ze Skry Bełchatów.

Igor Priełożny jest równiez selekcjonerem reprezentacji Czech, ale jak zapewniają kaliscy działacze, nie będzie to kolidowało z jego pracą w Kaliszu.

Dwie zagraniczne siatkarki, które w minionym sezonie reprezentowały Grześki Kalisz – Strashimira Filipowa i Julia Kuczko nie będą już występować w Kaliszu. Klub nie zdecydował się zatrzymać obu zawodniczek, ponieważ nie spełniły one pokładanych w nich nadziei. Zarówno bułgarska środkowa, jak i skrzydłowa z Kazachstanu były zaledwie zmienniczkami.

źródło: azs.olsztyn.pl, inf. własna, przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-05-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved