Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Prielożny rozpoczął zgrupowanie reprezentacji Czech

Prielożny rozpoczął zgrupowanie reprezentacji Czech

Igor Prielożny rozpoczął z reprezentacją Czech przygotowania do eliminacji ME 2007. Odbyły się już dwa nieoficjalne zgrupowania, w których udział nie był obowiązkowy. Od środy Prielożny ma do dyspozycji wszystkich 23 siatkarzy.

Słowak podpisał z Czeskim Związkiem Piłki Siatkowej umowę do 2008 r. z jasno określonym celem, jakim jest występ naszych południowych sąsiadów na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Sam Prielożny na Olimpiadzie wystąpił dwukrotnie: najpierw jako siatkarz Czechosłowacji, a dwa lata temu na Olimpiadzie w Atenach wraz ze Stanisławem Gościniakiem prowadził reprezentację Polski.

Na stanowisku szkoleniowca reprezentacji Czech, Prielożny zmienił innego cudzoziemca – Laurenta Tilliego. Francuz z Czechami wywalczył awans do Mistrzostw Świata, jednak występ na ostatnich Mistrzostwach Europy był już mniej udany. W rezultacie Tillie pożegnał się ze stanowiskiem, a Czechom przyszło walczyć o występ na przyszłorocznych Mistrzostwach Europy w eliminacjach, które pod koniec maja rozpoczną się w Bratysławie.Jesienią czeka Prielożnego prawdziwy sprawdzian. Czesi wystąpią na Mistrzostwach Świata w Japonii. Ich przeciwnikami w grupie będą: Amerykanie, Wenezuelczycy, Włosi, Bułgarzy oraz reprezentanci Iranu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2006-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved