Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Z Piasta idą do Chemika

Z Piasta idą do Chemika

fot. archiwum

Marzena Goździewska nie zagra w przyszłym sezonie w zespole Piasta Szczecin. - Już trwają poszukiwania nowej libero - przyznaje w rozmowie prezes Piasta, Adam Kulbiej.

Wcześniej z grą w Piaście pożegnały się Monika Bryczkowska , Joanna Kuchczyńska i Ewa Kwiatkowska . Być może zasilą beniaminka I ligi, Chemika Police. – Przyjmiemy je z otwartymi rękoma – zapowiada trener Chemika, Mariusz Bujek .

 

Brak wzmocnień 

Marzena Goździewska została sprowadzona z ŁKS Łódź. Miała grać jako przyjmująca. W trakcie sezonu trener Jerzy Taczała przekwalifikował ją na pozycję libero. Jednak nie spełniła oczekiwań.

 

Czy ktoś jeszcze odejdzie z zespołu? – Mam nadzieję, że nie, gdyż moim celem jest utrzymanie tej drużyny, aby w następnym sezonie wywalczyła powrót do ekstraklasy – mówi Kulbiej. – Jednak oczywiście cały czas trwają rozmaite rozmowy. Były telefony z Gedanii Gdańsk, kontakt próbowali nawiązać także przedstawiciele Stali Bielsko-Biała oraz Muszynianki Muszyna.

 

Właśnie z Muszynianki Kulbiej chciał "wyciągnąć” środkową bloku, Annę Szydełko . W Szczecinie byłaby bardziej znaczącą siatkarką niż w Muszyniance, a ponadto jej ulubionym miejscem na wakacje jest "morze, plaża, tam gdzie można zjeść rybę z frytkami”. A do tego miałaby bliżej ze Szczecina niż Muszyny… Szydełko podpisała jednak nowy kontrakt.

 

Kto miałby zastąpić Goździewską na pozycji libero? – Szukamy – powtarza Kulbiej. – Mamy na oku utalentowaną dziewczynę z Wałcza, Igę Filipiak . Ale ona jest bardzo młoda, ma dopiero 17 lat. Jej talent powinien rozwinąć się za dwa lata.

 

Na razie sternik Piasta nie może pochwalić się żadnym konkretnym wzmocnieniem. – Do zespołu dołączy na stałe Anna Róg , grająca głównie w rezerwach – mówi. – Na razie nie mam pieniędzy na transfery. Wie pan ile dostałem z miasta na ten rok? 31 tysięcy złotych – żali się.

 

Czy będzie nowy trener? – Jerzy Taczała na dziś jest nadal szkoleniowcem Piasta – oznajmił Kulbiej.

 

Pazderska, Krenc…

 

W Chemiku natomiast wzmocnienia. Oprócz wspomnianych trzech byłych siatkarek Piasta, nową zawodniczką może zostać… także była reprezentantka Piasta, rozgrywająca Aleksandra Pazderska . – Powraca do gry po urodzeniu dziecka i na pewno nam się przyda – wyjaśnia Bujek. Na treningi przechodzi też Patrycja Krenc , jakżeby inaczej: także była siatkarka szczecińskiej drużyny. – Myślę, że będzie dla nas sporym wzmocnieniem – twierdzi Bujek.

 

Na celowniku polickiego klubu są także dwie siatkarki z Gdańska i dwie z Bydgoszczy, ale póki co trener Chemika nie chce mówić o nazwiskach.

źródło: glosszczecinski.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved