Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > historia siatkówki > Pożegnalny mecz Małgorzaty Niemczyk-Wolskiej

Pożegnalny mecz Małgorzaty Niemczyk-Wolskiej

Spotkanie pomiędzy Polską i Hiszpanią w Miliczu, będzie oficjalnym meczem kończącym karierę reprezentacyjną Małgorzaty Niemczyk–Wolskiej. Znany jest ostateczny skład Reprezentacji Olimpijczyków Polskich z Montrealu

Przez 14 lat występowałam w reprezentacji Polski. Najważniejsze dla mnie jest złoto z mistrzostw Europy rozgrywanych w Ankarze 2003 roku. Jest to taki mój ‚rodzynek’ – mówiła niedawno wielokrotna reprezentantka Polski, mistrzyni Europy, Małgorzata Niemczyk-Wolska.

Reprezentacja Polskich „Złotek” wystąpi w swoim najsilniejszym składzie z Małgosią Glinką, Kasią Skowrońską, Dorotą Świeniewicz i Agatą Mróz na czele. Hiszpanki potwierdziły swój udział także w najsilniejszym składzie, ostateczny skład drużyny Hiszpanii Team Menager zespołu hiszpańskiego Immaculada Gonzales poda w najbliższy piątek. Sędzią pierwszym meczu Polska – Hiszpania będzie sędzia klasy międzynarodowej, nominowany na Mistrzostwa Świata w Japonii, Grzegorz Jacyna.Znany jest ostateczny skład Reprezentacji Olimpijczyków Polskich z Montrealu 1976. Na boisku milickiej hali sportowej wystąpią: Tomasz Wójtowicz, Edward Skorek, Ryszard Bosek, Marek Karbarz, Mirosław Rybaczewski, Włodzimierz Stefański, Zbigniew Lubiejewski, Zbigniew Zarzycki, Stanisław Gościniak, Włodzimierz Sadalski, Bronisław Bebel, Wiesław Czaja.

Złotą Drużynę Huberta Wagnera poprowadzi drugi trener Reprezentacji Olimpijskiej 1976 Andrzej Warych i syn Huberta Wagnera Grzegorz.

Swoją obecność w Miliczu potwierdziła Barbara Gawłowska żona nieżyjącego Mistrza Olimpijskiego i Świata Wiesława Gawłowskiego.

Mecz sędziować będą sędziowie klasy międzynarodowej, którzy prowadzili mecze podczas Olimpiad, w tym również podczas Olimpiady w Montrealu 1976 r. – Władysław Pałaszewki, Ryszard Dietrich i rosyjski sędzia Suren Stepanian.

Wszyscy pamiętamy wirtuozowski popis komentatorski Wojciecha Zielińskiego, który spowodował, że w późnych godzinach nocnych rozświetliły się światła w domach całej Polski. Wojciech Zieliński spróbuje dokonać tego samego podczas meczu w Miliczu.

Drużyny Polski i ZSSR wystąpią w wiernych replikach strojów narodowych, w których występowały podczas meczów na Olimpiadzie w Montrealu. Pamiątkowe koszulki i inne gadżety można będzie kupić w milickiej hali sportowej podczas trwania uroczystości.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
historia siatkówki, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved