Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bortliczek: Zbudować zespół, który będzie grał o medale

Bortliczek: Zbudować zespół, który będzie grał o medale

fot. archiwum

Stal Bielsko-Biała po raz pierwszy od 1999 roku "wypadła" poza czołową "czwórkę" kobiecej ekstraklasy. O obecnym sezonie, prasowych rewelacjach oraz planach klubu na przyszłość opowiada dyrektor BKS-u Ryszard Bortliczek.

Jakby Pan podsumował ten kończący się już sezon. Stal zajmie najniższe miejsce w lidze od 1999 roku.

 

To jest prawda, ale prawdą jest również, że zdobyliśmy Puchar Polski, prawdą jest również, że zrobiliśmy ogromne postępy w szkoleniu dzieci i młodzieży. Nasze grupy młodzieżowe zdobyły mistrzostwa Śląska, niektóre doszły do półfinału, weszliśmy do II ligi, będzie to bezpośrednie zaplecze pierwszego zespołu. Myślę, że możemy ten sezon podsumować pozytywnie. 

Co będzie dalej z BKS-em? Mamy się spodziewać jakiejś rewolucji w składzie?

 

Na pewno chcemy na przyszły sezon zbudować zespół, który będzie grał w Polsce o medale. Najbardziej prawdopodobne, że będziemy grali w Pucharze CEV jak w ubiegłym roku, że będziemy się starali o organizację pierwszego turnieju tych rozgrywek. Chcemy tam odegrać jakieś znaczenie. Oprócz kwestii sportowej to najważniejszą sprawą w tej chwili jest dla nas budowa hali, którą rozpoczęliśmy i chcemy skończyć na 31 października. Myślę, że może uda nam się tutaj zagrać jakiś mecz, może Superpuchar Polski.

 

O ile zwiększy się pojemność hali po rozbudowie?

 

Z tą frekwencją to nie jest tak. Zwiększy się na pewno pole gry, komfort oglądania, a jeżeli chodzi o pojemność hali to nie jest to takie proste. Próbowaliśmy robić takie przymiarki i kosztuje to bardzo duże pieniądze. Zmieniają się po prostu wszystkie warunki pożarowe, ewakuacyjne i koszty wzrastają dwu-, trzy-, czterokrotnie. Myślę, że hala będzie komfortowa, zamontujemy plastikowe siedzenia. Złapały nas również przepisy o toaletach dla niepełnosprawnych. To wszystko trzeba uzupełnić. Może w przyszłości nam się uda coś zrobić z nagłośnieniem, z klimatyzacją. Chcemy pójść raczej w tą stronę. Myślę, że jako klubowa hala, w tym kształcie będzie spełniała na pewno swoje zadanie.

 

Ostatnio w prasie pojawiły się informację o prawdopodobnym powrocie do Stali Magdaleny Śliwy oraz Doroty Świeniewicz…

 

O tym informują tylko redakcje. Zawsze zapraszam Dorotę i Magdę na kawę. Tak wyglądają nasze rozmowy, ale ja na prawdę nic nie wiem.

 

Ale klub chciałby pozyskać którąś z nich?

 

Pewnie tak, chociaż mi się to wydaje prawie niemożliwe.

 

To kwestia finansów?

 

Po pierwsze wiem, że Magda kończy kontrakt. Gdzieś wyczytałem, że chce się angażować w Wiśle (Kraków – przyp. redakcja). A o Dorocie nie wiem nic – czy kończy kontrakt, czy nie… I dlatego też nie potrafię nic powiedzieć na ten temat. Pewnie mnie odwiedzą, bo we Włoszech jeszcze trwa liga.

 

Na kawie była u Pana na pewno Luba Yagodina. Była mowa o jej powrocie do Bielska? Ona twierdzi, że chciałaby wrócić.

 

Ona mówi, że chce, ale równocześnie nie było takich sugestii. Wiem, że pomiędzy kontraktami w Polsce, a nawet w Szwajcarii, gdzie siatkówka nie jest aż taka «europejska», to są bardzo duże różnice. Myślę, że po prostu też nie podołam nawet gdybym chciał.

 

Dziękujemy Panu bardzo za poświecony czas.

 

Z Ryszardem Bortliczkiem rozmawiali: Magda Fritz (Radio Bielsko), Łukasz Klimaniec (Dziennik Zachodni) oraz Łukasz Wolicki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-05-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved