Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PZU nadal w Olsztynie – chcą zatrzymać zawodników

PZU nadal w Olsztynie – chcą zatrzymać zawodników

Dobre wieści dla kibiców AZS-u Olsztyn. Sponsor tytularny, PZU, pozostanie z akademikami na przyszły sezon. - Jeżeli zdobędziemy złoty medal, to mamy zagwarantowaną solidną premię - mówi Ryszard Górecki, prezes AZS UWM Olsztyn, po spotkaniu w siedzibie głównego sponsora zespołu.

Niedawno zakończyły się rozgrywki w PLS, w których PZU AZS Olsztyn wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski. Mimo że do rozpoczęcia kolejnego sezonu pozostało jeszcze dużo czasu, to władze akademików myślą już, co mogą zrobić, by w przyszłym roku cieszyć się ze złota.

Rozmawialiśmy o dalszym sponsorowaniu przez PZU SA olsztyńskiej drużyny – mówi Ryszard Górecki. – Muszę przyznać, że Cezary Stypułkowski, prezes zarządu PZU SA, przedstawił nam konkretne warunki. Przez najbliższy rok, tak jak wynikało ze wcześniejszej umowy, nasz klub w dalszym ciągu będzie sponsorowany przez tę firmę. Można powiedzieć, że były to wstępne rozmowy, z których jeszcze niewiele wynikało, ale mogę zdradzić, że jeżeli zdobędziemy złoto, to mamy zagwarantowaną solidną premię.Jest szansa sponsorowania przez PZU olsztynian także po zakończeniu przyszłorocznego kontraktu. – To wszystko zależy od wyników, jakie olsztynianie osiągną w przyszłym sezonie. Z pewnością byłaby taka możliwość, jednak tak jak mówiłem wcześniej – zależy wszystko od tego, czy staniemy na najwyższym stopniu podium. Nikt tutaj nie przekreśla żadnych szans na podpisanie dalszej umowy, jednak w ciągu roku wiele się jeszcze może zdarzyć – powiedział prezes AZS UWM Olsztyn.

Wcześniej już ustalaliśmy z PZU SA, że jeśli wywalczymy złoto, to kontrakt zostanie przedłużony na trzy lata, jeżeli srebro – na dwa, jeżeli brąz, to na rok. Myślę, że warunki były uczciwe i każdy wiedział, o co walczy. Wyszło jak wyszło, i już od następnego sezonu musimy powalczyć o złoto – taki medal najbardziej interesuje PZU SA.

By jednak zdobyć medal, w zespole muszą nastąpić zmiany… – I na pewno już o tym myślimy. Oczywiście, trzeba zacząć od trenera, bo Waldemarowi Wspaniałemu kończy się kontrakt. Mamy trzech kandydatów, z którymi podjęliśmy wstępne rozmowy, i na pewno wśród nich jest dotychczasowy szkoleniowiec. Nazwisk pozostałych dwóch nie chcę na razie zdradzać, ale już niedługo będzie wszystko wiadomo. Wojciech Grzyb odrzucił oferty od dwóch klubów i zostaje w Olsztynie, w PZU AZS prawdopodobnie w przyszłym sezonie zagrają też Paweł Zagumny i Piotr Gruszka. Wszystko wskazuje, że podobnie będzie też z Michałem Bąkiewiczem.

Wypowiedzi Ryszarda Góreckiego zebrał Sebastian Woźniak – Gazeta Wyborcza.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-05-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved