Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sisley w finale, Macerata i Cuneo jeszcze walczą

Sisley w finale, Macerata i Cuneo jeszcze walczą

Sisley Treviso został pierwszym finalistą włoskiej Serie A. Klubowy mistrz Europy potrzebował czterech spotkań aby znaleźć się w finale ligi. Wciąż otwarta jest sprawa drugiej pary, w której Macerata remisuje 2:2 w meczach z Cuneo. O awansie zadecyduje piąty, ostatni pojedynek.

Treviso to jak powiedział Plamen Konstantinov zespół, który może zagrać w lidze słabsze mecze, ale wtedy, gdy walka toczy się o najwyższą stawkę grają na miarę swoich możliwości. Tak też wyglądały półfinałowe spotkania pomiędzy Fei & spółką a drużyną Trentino, która w ćwierćfinale wyeliminowała Modenę, Dawida Murka. Dwa pierwsze spotkania zdecydowanie toczyły się pod dyktando Treviso. Mistrzowie Włoch wygrali dwa pierwsze mecze 3:0 i wydawało się, że losy awansu zostały przesądzone. Niespodziewanie jednak Trentino w jaskini lwa wygrało trzecie półfinałowe spotkanie 3:1. Czwarty mecz, rozgrywany w hali Trentino przyniósł wiele emocji wszystkim siatkarskim sympatykom. Pod dwóch setach Treviso prowadziło 2:0, aby po następnych dwóch remisować 2:2. Tiebreak pokazał, że słowa Konstantinova nie minęły się z prawdą 15:10 zwyciężyli goście i mogli cieszyć się z awansu do finału.

Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w drugiej półfinałowe parze. Macerata, która wygrała rundę zasadniczą spotkała się z czwartym w tabeli Cuneo. Po pierwszym meczu podopieczni trenera de Giorgi prowadzili 1:0, jednak Cuneo pokazało jak groźnym zespołem jest na własnym terenie. Dwa mecze w Cuneo kończyły się w tie breaku i w obydwu lepsi okazali się gospodarze. Macerata co prawda wygrała obydwa spotkania u siebie jednak nikt nie stawia ich w roli faworytów przed ostatnim, piątym meczem, który rozegrany zostanie już w piątek, 5.maja w hali w Maceracie właśnie.Miljković & spółka kontra Giba & spółka, trzeba przyznać gwarantują siatkówkę na najwyższym poziomie. Sprawa awansu jest jak najbardziej otwarta. W poprzednim sezonie Macerata odpadła właśnie w półfinale wyeliminowana przez późniejszego mistrza Włoch, Treviso.

Najlepsi zawodnicy spotkań półfinałowych:

Treviso - Trentino (3:0) - Samuele Papi
Trentino - Treviso (3:0) - Samuele Papi
Treviso - Trentino (1:3) - Leonardo Morsut
Trentino - Treviso (3:2) - Samuele Papi

Macerata - Cuneo (3:1) - Ivan Miljković
Cuneo - Macerata (2:3) - Wout Wijsmans
Macerata - Cuneo (3:1) - Ivan Miljković
Cuneo - Macerata (2:3) - Giba

Zobacz również:

Włoska Serie A, półfinały

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved