Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mistrz Niemiec dopiero w sobotę

Mistrz Niemiec dopiero w sobotę

Evivo Düren pokonało w czwartym finałowym meczu Bundesligi VfB Friedrichshafen 3:1 i tym samym wyrównało stan play-off. Decydujący o mistrzostwie mecz odbędzie się w sobotę w hali Friedrichshafener Arena.

Blisko 3,5 tysiąca kibiców dopingowało podopiecznych Bernda Werschecka w czwartym finałowym spotkaniu Bundesligi w Düren. Siatkarze evivo mają ogromną szansę przełamania dominacji VfB w Niemczech i odebrania zespołowi trenera Moculescu tytułu mistrzowskiego. W zeszłym sezonie evivo przegrało łatwo trzy spotkania i tytuł powędrował do Friedrichshafen. Tym razem każdy wygrywa na własnym terenie i w play-off jest już remis 2:2.

Teraz mamy jeszcze jedno, wielkie zadanie – mówił po meczu trener Werscheck. – Chcemy raz jeszcze pokonać VfB.Stelian Moculescu odmówił komentarza po przegranym spotkaniu. Drugi trener mistrzów Niemiec, Ulf Quell, nie krył rozczarowania. – Wszystko było w rękach siatkarzy, ale zaczęliśmy zbyt nerwowo – mówił. – Nie wykorzystaliśmy szansy i teraz potrzeba nam „jaj” żeby wygrać w sobotę.

Mimo porażki siatkarze VfB są faworytami piątego spotkania. To przecież oni bronią tytułu mistrzowskiego, poza tym evivo Düren jeszcze nie wygrało w tym sezonie w hali Friedrichshafener Arena.

Evivo Düren – VfB Friedrichshafen 3:1 (25:23, 25:20, 23:25, 25:22)

stan play-off: 2:2

Zobacz również:

Wyniki play-off Bundesligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-05-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved