Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Zbigniew Bartman: Poprawiłem każdy siatkarski element

Zbigniew Bartman: Poprawiłem każdy siatkarski element

- Nad minusami musiałbym się zastanawiać długo. Plusów jest dużo. Zagrałem w czternastu meczach - w czterech wyszedłem w pierwszym składzie. Poprawiłem każdy siatkarski element. To są najważniejsze plusy - omawia Zbigniew Bartman plusy i minusy pobytu we Włoszech.

Gdy w 2001 roku byłem na finale Ligi Światowej w Katowicach nawet mi przez myśl nie przeszło, że za kilka lat zagram w jednej drużynie z Gato, Hernandezem, Bernardim czy Granvorką i od tych wspaniałych zawodników będę się uczył siatkarskiego rzemiosła – mówi Zbigniew Bartman, który przez ostatni sezon grał we włoskiej Serie A w zespole z Werony. Pozostanie w nim też na najbliższy rok. Po dwóch latach (kontrakt ma podpisany na trzy), ma możliwość odejścia do innego klubu.

PLS: Jak Ci się podobał wczorajszy półfinał pomiędzy Treviso i Trentino?Zbigniew Bartman: – W pierwszych dwóch setach Trentino praktycznie nie grało. Największy problem mieli z przyjęciem zagrywki. W dwóch następnych szczególnie dobrze zagrali w końcówkach. W ostatnich akcjach czwartej partii dobrze serwował Andre Heller. W piątym Sisley na początku odskoczył na kilka punktów i pewnie wygrał.

PLS: Kto będzie rywalem Sisleya w finale Serie A?

ZB: – Stawiam na Lube Banca Macerata. Ten zespół pokazał się w rundzie zasadniczej ze znakomitej strony. Chyba jako jedyny ma szanse przeciwstawić się w finale Sisleyowi. Zresztą ewentualny piąty mecz rozegrany zostanie w hali Maceraty.

PLS: Co jest najsilniejszą bronią Maceraty?

ZB: – Ivan Miljković. Jest w życiowej formie. Jego zagrywki wiele razy robiły na rywalach i kibicach ogromne wrażenie. O jego sile ataku nie będę mówić, bo i tak wszyscy wiedzą.

PLS: Teraz czekają Cię eliminacje mistrzostw Europy?

ZB: – W dniu swoich urodzin przystąpię do egzaminu maturalnego z języka polskiego. To jest na razie moje najpoważniejsze zadanie. Być może w weekend wybiorę się do SMS potrenować. Zresztą ustny z polskiego mam wyznaczony na 23 maja. Dzień później rozpoczną się zawody w Bardejovie.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved