Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zmiany w zespołach Piasta Szczecin i Chemika Police

Zmiany w zespołach Piasta Szczecin i Chemika Police

fot. archiwum

Zasłużone siatkarki Piasta Szczecin przejdą zapewne do Chemika Police, a szkoleniowcem Piasta zostanie Leszek Piasecki. Po zakończeniu rozgrywek zaczynają się roszady w obu klubach.

Po spadku z ekstraklasy zawodniczki Piasta dostały dwa tygodnie wolnego. Inaczej jest w Policach. Euforia po awansie trwała kilka dni, teraz zespół trenuje i dopiero w wakacje policzanki będą mogły odpocząć od siatkówki.

 

Nie próżnują za to działacze obu klubów i już słychać o pierwszych zmianach. Piasta opuści tercet wychowanek: Joanna Kuchczyńska , Monika Bryczkowska i Ewa Kwiatkowska . Wiele wskazuje na to, że trafią właśnie do Polic. 

Szukamy zawodniczek z przyjęciem. Przydałaby się też leworęczna atakująca – mówi enigmatycznie Wiktor Szostak , prezes Chemika.

 

Do tego opisu jak ulał pasuje Bryczkowska, która na pytanie prezesa Adama Kulbieja , czy chce dalej grać w Piaście – odpowiedziała stanowczo "Nie".

 

Podobne deklaracje złożyły Kuchczyńska i Kwiatkowska. Nie wiadomo, czy też przejdą do beniaminka I ligi zza miedzy.

 

Wiele wskazuje na to, że o miano pierwszej rozgrywającej Chemika z Katarzyną Ciesielską rywalizować będzie Ola Pazderska. To kolejna siatkarka, która przed rokiem awansowała z Piastem do ekstraklasy, po czym rozstała się z klubem.

 

Chemik szuka wzmocnień, a Piast? Nie wiadomo jeszcze, kogo zamierza pozyskać, by uzupełnić luki po odchodzących siatkarkach. Na pewno na stałe do pierwszego składu dołączy Anna Róg , która dotychczas balansowała między pierwszym zespołem i rezerwami. Niemal pewne jest, że głównym szkoleniowcem szczecińskiej drużyny zostanie Leszek Piasecki, któremu prezes Kulbiej zaproponował także pracę w tworzonym Centrum Szkolenia Siatkówki. Nie wiadomo, czy w klubie nadal pracować będzie trener Jerzy Taczała, który był pierwszym szkoleniowcem od trzech lat.

 

Nie będzie za to zmiany na stanowisku trenerskim w Policach.

 

Mariusz Bujek dostał zadanie, by awansować do I ligi. Z zadania doskonale się wywiązał, a trenera, który wykonuje takie polecenia, nie zwalnia się – mówi Szostak.

 

W obu klubach zapewniają, że spadek Piasta i awans Chemika nie wpłyną negatywnie na współpracę między klubami.

 

Trudno sobie wyobrazić przepływ zawodniczek, taki, jak planowaliśmy, gdy graliśmy na różnych szczeblach rozgrywek – mówi Szostak. – Kiedyś Piast chciał wypożyczyć od nas Justynę Raczyńską. Teraz, gdy jesteśmy w tej samej klasie rozgrywek, jest to mało prawdopodobne. Będziemy natomiast chcieli współpracować w szkoleniu młodzieży. Może wspólnie utworzymy Centrum Szkolenia Siatkówki.

 

Tekst autorstwa: Mariusza Rabendy – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved