Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Petr Zapletal w kadrze Igora Prielożnego

Petr Zapletal w kadrze Igora Prielożnego

Trener czeskiej reprezentacji, Igor Prielożny, powołał do kadry rozgrywającego Mostostalu Kędzierzyn-Koźle, Petra Zapletala. Uznanie tego szkoleniowca zdobył też Jiri Popelka.

Petr Zapletal od trzech lat był graczem szóstkowym czeskiej reprezentacji – powiedział Igor Prielożny. – Jednak ma teraz pewne problemy rodzinne i jak sam mi mówił głowę zajmuje mu co innego niż siatkówka.

Igor Prielożny dodał, że Jiri Popelka (Lokomotiw Nowowsybirsk) zaczął w Rosji grać na przyjęciu, a zawodnicy na tej pozycji są mu bardzo potrzebni. W kadrze znalazło się wielu graczy z czołowych włoskich i francuskich klubów.Lebla czy Novotnego, którzy grali z Bełchatowem w Lidze Mistrzów znamy dobrze – powiedział trener reprezentacji Czech. – Kłopot z tym, że niektórzy zawodnicy nie grali w swoich klubach.

Czesi mają w swojej grupie eliminacyjnej mistrzostw Europy Słowację, Danię i Węgrzy. Najsilniejsi wydają się być ci pierwsi choć trener Prielożny ostrzega przed Węgrami. Awans uzyska zwycięzca grupy. Druga drużyna wystąpi w barażach.

Losowanie baraży już było, trafilibyśmy na Niemców lub Bułgarów, a więc silnych rywali – mówi trener Prielożny.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2006-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved