Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ewa Piątkowska z tytułem mistrza Belgii

Ewa Piątkowska z tytułem mistrza Belgii

Dauphines Charleroi, w którym gra Polka, Ewa Piątkowska, wywalczył tytuł mistrza Belgii, po wygranej rywalizacji w play-off z Euphony Tongeren. Zespół polskiej siatkarki, rozstrzygnął rywalizację dopiero w piątym spotkaniu.

Zespół z Charleroi zajął w rundzie zasadniczej drugie miejsce, tuż za bardziej utytułowanym przeciwnikiem, znanym w Europie zespołem Euphony Tongeren. W drugiej rundzie, w której rywalizowały cztery najlepsze zespoły ta kolejność się nie zmieniła i oba zespoły spotkały się w finale ligi belgijskiej.

W pierwszych czterech spotkaniach górą były zawsze gospodynie i decydował miał piąty mecz w Tongeren. Mocno zmotywowane ćwierćfinalistki pucharu Top Teams chciały przełamać dominację gospodyń i wygrać spotkanie na wyjeździe. Po dwóch setach prowadziły już 2:0, ale wówczas dała o sobie znać klasa zespołu Euphony. Wyrównał on rywalizację w setach i o mistrzostwie Belgii decydować miał tie-break piątego spotkania. Wygrały go zawodniczki Charleroi 18:16 i Ewa Piątkowska wraz z koleżankami mogła świętować mistrzowski tytuł.

Ewa Piątkowska przeniosła się do Belgii w tym sezonie. Wcześniej spędziła cztery lata w Hiszpanii, reprezentując zespół CD Universidad de Granada.