Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Despar Perugia w Pucharze CEV

Despar Perugia w Pucharze CEV

- Po tym sezonie pozostał niedosyt i niesmak - powiedziała Dorota Świeniewicz, która po raz kolejny zapowiedziała, że wraca do kraju. W sobotę Despar pokonał Bigmat Kerakoll Chieri 3:0 i była to druga wygrana polskiej siatkarki i jej koleżanek.

Mistrzostwo Europy, miano najlepszej zawodniczki kontynentu i wygranie Ligi Mistrzyń – taki dorobek może każdemu zaimponować, ale nie Dorocie Świeniewicz.

Sezon był trudny, rozegrałam ponad pięćdziesiąt meczów – powiedziała Dorota Świeniewicz. – Zawsze walczę, jak na sportowca przystało, o najwyższe miejsce. W Serie A Despar Perugia zajął piąte miejsce. Wywalczyłyśmy miejsce w Pucharze CEV, ale mistrzostwo kraju zdobędzie kto inny. Nie można zadowolić się połowicznymi wynikami. Trzeba starać się, żeby było lepiej.W sobotę Despar pokonał Bigmat Kerakoll Chieri 3:0 i była to druga wygrana polskiej siatkarki i jej koleżanek. W pierwszym spotkaniu siatkarki z Perugii odniosły zwycięstwo 3:1. – Na pewno towarzyszy mi teraz uczucie ulgi, ale koniec ligi nie tak sobie wyobrażaliśmy – powiedziała. – Na pewno Serie A jest najmocniejsza w świecie i play offy tutaj są sporą loterią. Praktycznie nie ma znaczenia czy gra się z pierwszym czy ósmym zespołem po rundzie zasadniczej.

Oczywiście na brak propozycji gry w przyszłym sezonie Dorota Świeniewicz nie narzeka. – Na razie nic na ten temat nie mogę powiedzieć – mówi. – Wszyscy, którzy chcą wiedzieć muszą uzbroić się w cierpliwość do końca czerwca. Wtedy poinformuję o swojej decyzji.

Jak powiedziała najlepsza siatkarka Europy powoli zaczyna pakować walizki i wybiera się do domu. Do kadry dołączy najprawdopodobniej na początku lipca na zgrupowaniu w Szczyrku.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved