Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Awans KKS Kozienice do II ligi

Awans KKS Kozienice do II ligi

"Jest druga liga siatkówki w Kozienicach" - taki bardzo głośny okrzyk wznosili sympatycy KKS-u, po drugim, wygranym 3:0, barażowym meczu z Toorą Orkan Nisko. W taki scenariusz wydarzeń głęboko wierzyli tylko najwięksi optymiści.

Historia sukcesu jednosekcyjnego KKS Kozienice jest niebywała. Klub powstał w czerwcu ubiegłego roku na zasadzie pospolitego ruszenia. Do dziś funkcjonuje bez budżetu. Rozgrywki zasadnicze III ligi kozieniczanie zakończyli na trzeciej pozycji. Do rozgrywek barażowych zostali dokooptowani tylko dlatego, że druga w tabeli po rundzie zasadniczej Iskra Volley Zielonka zrezygnowała z gier o awans. W turniejach strefowych w Warszawie i Działoszynie kozieniczanie zajmowali drugie, premiujące startem w dalszych grach miejsca. Trzon zespołu stanowi trzech doświadczonych zawodników: Marek Grzelczak, Marcin Zmitrowicz i libero – Sławomir Jędryszek. Pozostali to juniorzy. W fazie barażowej zespół wsparło dwóch byłych zawodników Czarnych – Wojciech Stępień i Michał Kalita. Trzeba przyznać, że obaj znakomicie wkomponowali się w drużynę i byli jej silnymi punktami.

Kropkę nad i w walce o awans KKS postawił w czwartek, 27 kwietnia, przed własną publicznością. W dobrym stylu pokonał po raz drugi w bezpośrednim barażu wyżej notowanego Orkana Nisko 3:0, nie pozostawiając rywalom żadnych złudzeń. To zespół Kozienic zagrał po „profesorsku”. Imponował ambicją, wolą walki, a co najważniejsze, skutecznością w grze na siatce. – Wiem, że ten sukces nie był może wyczekiwany przez wszystkich, ale na pewno solidnie wypracowany – powiedział tuż po meczu trener Sławomir Wach.Po meczu cieszyli się kibice, siatkarze oraz działacze. – Jesteśmy zaskoczeni, że to wszystko tak szybko się toczy – powiedział prezes Tomasz Sadura. Gratuluję chłopakom, bo udowodnili, że bez pieniędzy też można osiągnąć sukces. Teraz czekają nas wyzwania sportowe i organizacyjne. Mam nadzieję, że uda nam się je przezwyciężyć. Zespół wymaga wzmocnień i zapewne takie będą. Dziś za wcześnie jednak na konkrety – dodał.

KKS jest trzecim męskim zespołem w regionie radomskim po rezerwach Jadaru i WTS-u Warka, który zagra w przyszłym sezonie w drugiej lidze.

KKS KOZIENICE – TOORA ORKAN NISKO 3:0 (25:16, 25:19, 25:21).

KKS: Kalita, Góra, Zmitrowicz, Grzelczak, Stępień, Jeziorowski, Jędryszek (libero), Redułtowski, Życki.

W pierwszym spotkaniu Toora – KKS 2:3. Awans do drugiej ligi wywalczyła drużyna Kozienic.

AUTORZY SUKCESU:

Marcin Ambroziewicz, Mateusz Góra, Marek Grzelczak (II trener, kapitan zespołu), Krzysztof Jeziorowski, Sławomir Jędryszek, Michał Kalita, Wojciech Niciński, Janusz Redułtowski, Marcin Rzycki, Robert Skórnicki, Wojciech Stępień, Marcin Zmitrowicz. Trener: Sławomir Wach, kierownik drużyny: Janusz Abramczyk.

POWIEDZIELI PO MECZU:

Marek Grzelczak – II trener, atakujący KKS:

Awans jest dla nas wszystkich wydarzeniem wyjątkowym. W zasadzie sekcja rozpoczęła działalność miesiąc przed rozgrywkami. Przypuszczaliśmy, że Orkan zawiesi nam wyżej poprzeczkę. Rywale grali przecież w drugiej lidze. Wygraliśmy dzięki niezłej grze całego zespołu i wspaniałej publiczności, która bardzo nam pomogła. Mam nadzieję, że po awansie zdołamy pozyskać sponsorów, a kibice w Kozienicach będą świadkami ciekawych spotkań ligowych.

Wojciech Stępień – przyjmujący KKS:

Obawialiśmy się rewanżu, bo Orkan to doświadczony zespół. W tym meczu każdy wynik był możliwy. Zagraliśmy jednak na tyle poprawnie, że rywal miał problemy ze złapaniem właściwego tempa gry. Nieźle funkcjonowało przyjęcie zagrywki, Michał Kalita umiejętnie prowadził grę, a i skuteczność na siatce była zadowalająca. Cieszę się z tego, że mogłem pomóc kolegom w walce o awans. Z Orkanem byłem oszczędzany, ale ważne, że w końcówce trzeciej partii udało mi się skończyć decydujące akcje.

Bogdan Domagała – Dyrektor KS Jadar:

Bardzo dobrze się stało, że KKS Kozienice awansował do drugiej ligi. Wierzę w to, że klub będzie kontynuował pracę z młodzieżą, a to wzmocni osiągnięcia siatkarskie w regionie. Zresztą już teraz mamy się czym szczycić. Oczywiście, jeśli ze strony władz klub będzie chęć współpracy z Jadarem podejmiemy ją. Dziś gratulują siatkarzom i działaczom sukcesu. Byłem na tym spotkaniu i muszę przyznać, że po wzmocnieniu może być to ciekawy zespół

Autor tekstu: Jacek Bednarczyk – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved