Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > XIII Memoriał Tadeusza Witka

XIII Memoriał Tadeusza Witka

Reprezentacja kadetek województwa kujawsko-pomorskiego, przygotowująca się do startu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, wygrała XXIII Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet - XIII Memoriał Tadeusza Witka, rozegrany w miniony weekend w Mogilnie.

Przez dwa dni, sześć drużyn z regionu kujawsko-pomorskiego i województwa wielkopolskiego, rywalizowało w Mogilnie o zwycięstwo w rozgrywanym już po raz dwudziesty trzeci turnieju siatkarek, który od kilkunastu lat jest również Memoriałem Tadeusza Witka. Najlepsze okazały się zawodniczki kadry województwa kujawsko-pomorskiego kadetek, które już w najbliższy weekend rozpoczną w Iławie rywalizację o medale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W finale imprezy, kadra wojewódzka pokonała… swoje rezerwy.

Piąte miejsce w turnieju zajęły siatkarki Sokoła Mogilno, które grały w bardzo odmłodzonym składzie. Trener Jerzy Pater miał do dyspozycji zaledwie trzy zawodniczki, występujące w zespole seniorek. Do doświadczonych w II-ligowych bojach Agnieszki Długokęckiej, Weroniki Strzerzyńskiej i Eweliny Szaban, dołączyły młodziczki – Joanna Pawłowska oraz Klaudia Szaban, a także rozgrywająca zespołu juniorek – Joanna Staszewska. W pierwszym sobotnim spotkaniu trener Pater miał również do dyspozycji Monikę Rusajczyk, a w rezerwie pozostawała kadetka Julita Wojciechowska. Sokolanki przegrały dwa spotkania grupowe po 1:2 (z kadrą II oraz kadetkami AZS AWF Poznań), a w niedzielnym meczu o piątą lokatę pewnie pokonały ostatni zespół turnieju – Ziemowit Osięciny.Wyniki turnieju:
- sobota, 22 kwietnia 2006
- grupa A
 Sokół Mogilno - kadra woj. kadetek II  1:2
 Sokół Mogilno - AZS AWF Poznań     1:2
 AZS AWF Poznań - kadra woj. kadetek II 1:2
- grupa B
 kadra woj. kadetek - Ziemowit Osięciny 3:0
 kadra woj. kadetek - UKS Stęszew    3:0
 UKS Stęszew - Ziemowit Osięciny     3:0

- niedziela, 23 kwietnia 2006
- mecz o V miejsce
 Sokół Mogilno - Ziemowit Osięciny    3:0
- mecz o III miejsce
 UKS Stęszew - AZS AWF Poznań      3:0
- finał
 kadra woj. kadetek - kadra woj. kadetek II
 3:0 (25:17, 25:21, 29:27)

 Klasyfikacja końcowa:
1. kadra woj. kujawsko-pomorskiego kadetek
2. kadra woj. kujawsko-pomorskiego kadetek II
3. UKS Stęszew
4. AZS AWF Poznań (kadetki)
5. Sokół Mogilno
6. Ziemowit Osięciny

Trzy najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, ufundowane przez Burmistrza Mogilna Jacka Kraśnego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Barteckiego i Express Bydgoski, a także puchar memoriałowy Rady Wojewódzkiej Zrzeszenie LZS. Najlepsze zawodniczki w drużynach, wśród których znalazły się m.in. Joanna Pawłowska (Sokół Mogilno) oraz Marta Żychska (kadra woj. kadetek), otrzymały nagrody rzeczowe.

Podczas turnieju, przedstawiciel Rady Wojewódzkiej Zrzeszenie LZS – Jan Leszek Adamski, wręczył nagrodę dla Sokoła Mogilno za zajęcie 10. miejsca w województwie kujawsko-pomorskim w szkoleniu dzieci i młodzieży w roku 2005.

źródło: sokol.mogilno.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved