Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Jerzy Pater: Nie wyżej, nie niżej – w sam raz

Jerzy Pater: Nie wyżej, nie niżej – w sam raz

fot. archiwum

Jerzy Pater został trenerem II-ligowego Sokoła Mogilno przed sezonem 2005/06. Przed nowym szkoleniowcem postawiono jasny cel - utrzymać II ligę w Mogilnie, a jak się uda... poprawić piąte miejsce sprzed roku. Zadanie zostało wykonane.

Zespół seniorek Sokoła, zajął w minionym sezonie trzecie miejsce w grupie pierwszej II ligi siatkarek. – Nie wyżej, nie niżej – w sam raz – mówi o miejscu zajętym w minionym sezonie, Jerzy Pater. – Dziewczętom zawsze zależało na wygranej. Najważniejsze było to, że one chciały grać, a poza tym ich umiejętności predysponowały do tego miejsca – dodaje trener zespołu mogileńskich seniorek.

Zapytany o tajemnicę sukcesu, trener sokolanek chwali swoje zawodniczki… – Miały dużo zapału do gry i pod tym względem było wszystko należycie. Na pewno jest też zasługą zarządu fakt, że atmosfera była odpowiednia. Jak to w każdym zespole, można by było jeszcze coś poprawić, żeby było inaczej… Sukcesu upatrywałbym głównie w atmosferze i zapale do gry.

Jerzy Pater prowadził już zespół Sokoła Mogilno w połowie lat dziewięćdziesiątych. Z tamtej drużyny, w Mogilnie nie występuje już jednak żadna zawodniczka. Pierwszy rok pracy po powrocie do Mogilna, ocenia bardzo pozytywnie.Pozytywne, bo wynik był pozytywny. Zgodnie z oczekiwaniami, to co zarząd chciał, zostało osiągnięte. Na początku był mały problem z poznaniem zawodniczek, ich stylu gry. Ja wcześniej pracowałem w Mogilnie, dlatego dużo ludzi stąd znam. To jest plus. Nie musiałem pojawiać się w tym środowisku i każdego z osobna poznawać. Zasadniczo wiedziałem, jakie można mieć oczekiwania od działaczy klubu. Z zespołem dosyć dużo graliśmy przed sezonem w Łodzi i w Mogilnie, kilka meczy towarzyskich. Od czwartego meczu z AZS AWF Poznań skład się ustabilizował i był w miarę pewny – mówi o zakończonym sezonie 2005/2006 .

Trener mogilnianek myśli już o kolejnym sezonie w Mogilnie… – Teraz czekamy, bo są mecze barażowe o pozostanie w II lidze. Wstępnie jestem z dziewczynami dogadany, jakim składem będziemy dysponować, czy są potrzebne jakieś udoskonalenia. Trochę to trzeba jeszcze przemyśleć. Ta liga będzie liczyła dziesięć zespołów. Generalnie będzie słabsza od zeszłosezonowej, łatwiej będzie się utrzymać. Mogą dojść drużyny pierwszoligowe, ale to też niepewne…

Tekst powstał na podstawie wywiadu przeprowadzonego przez Mateusza Stachowiaka i Roberta Bembenka.

źródło: mogilno24.pl, sokol.mogilno.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved