Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Strefa Siatkówki na podium w Gliwicach

W dniach 1-2 kwietnia odbył się VIII Amatorski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn w Gliwicach. 1 kwietnia w rywalizacji brały udział drużyny męskie, a 2 kwietnia zmierzyły się ze sobą drużyny kobiece.

W turnieju męskim wystąpiło 10 drużyn – podzielonych na dwie grupy:

Grupa A
1. Elektrownia Łaziska
2. SiKReT Gliwice
3. Regra-Color
4. ZSE-T Gliwice
5. Świętochłowice

Grupa B
1. Mirex-Hellmans Ruda Śląska
2. Ir-Plast Pyskowice
3. ZNP Sosnowiec
4. ZSŁ – Omega Gliwice
5. Sygnał Gliwice

Zgodnie z regulaminem turnieju pierwsze miejsca z obydwóch grup zmierzyły się w meczu o pierwsze miejsce. Elektrownia Łaziska kontra ZNP Sosnowiec rozegrały pasjonujący mecz, który zakończył się zwycięstwem Łazisk 2 : 1 (17:14, 15:17, 15:13). W meczu o 3 miejsce zmierzyły się drużyny Mirex-Hellmans Ruda Śląska i Regra-Color. Zdobywcą 3 miejsca została drużyna Mirexu pokonując 2:0 drużynę Regra-Color.
W turnieju kobiecym wystąpiło 9 drużyn.

Grupa A
1. Jastrzębie
2. Chorzów
3. SiKReT Gliwice
4. ZSOE Gliwice
5. Pyskowice

Grupa B
1. PKP Cargo S.A. Gliwice
2. Racibórz
3. Tornado Gliwice
4. Strefa Siatkówki Warszawa

Niestety drużynie Strefy na pierwszy – rozgrzewkowy mecz trafiła się najsilniejsza drużyna turnieju: PKP Cargo S.A. Gliwice. Przegrałyśmy mecz 0:2, próbując w końcówkach setów dogonić rywalki.

Z racji wycofania się 5 drużyny z grupy B organizatorzy zaproponowali rozegranie meczów finałowych „na krzyż”: 1-sze miejsce z grupy A z drugim miejscem z grupy B, ale niestety zawodniczki z drużyn, które zajęły pierwsze miejsca nie zgodziły się na takie rozwiązanie.

W meczu o 3 miejsce drużyna Strefy zmierzyła się z drużyną SiKRet Gliwice. Udało się nam wygrać bez większych problemów 2:0 (25:20; 25:14). Kobiecy turniej wygrała drużyna PKP Cargo S.A. Gliwice, która w finale pokonała drużynę Ragazza z Jastrzębia 2:0 (25:14, 25:21).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
nasze drużyny, siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2006-04-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved