Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pałac II WSG wygrał z Polonią

Pałac II WSG wygrał z Polonią

Siatkarki Pałacu II Wyższej Szkoły Gospodarki Bydgoszcz zdobyły trzy punkty do ligowej tabeli. W sobotę w Świdnicy pokonały 3:1 Polonię.

To był nerwowy mecz, na przeciętnym poziomie sportowym – podsumował spotkanie Jacek Janowski , II trener Pałacu II WSG. – Najważniejsze jednak, że zdobyliśmy trzy punkty. Mamy już dość porażek w pięknym stylu. Chcemy wygrywać nawet po słabym meczu.

Tym razem najmocniejszą stroną bydgoszczanek był blok. W tym elemencie gry, podopieczne trenerów Wojciecha Lalka i Jacka Janowskiego , zdobyły aż 14 pkt w całym meczu (średnio 3 pkt w secie). – Dobrze zagraliśmy w przyjęciu. Nasza libero Michalina Jagodzińska dość dokładnie przyjmowała zagrywki – stwierdził trener Janowski. – Aż 28 punktów straciliśmy po błędach w ataku. 12 pkt oddaliśmy zagrywką. Po udanych serwisach udało się natomiast wywalczyć 13 pkt.

W pierwszej partii bydgoszczanki przegrywały 7:8. Zdołały jednak doprowadzić do remisu 9:9 i od tej chwili kontrolowały przebieg gry (15:10, 16:13, 25:17). Niestety, w drugim secie Pałac II WSG zagrał słabo w ataku.

Przy stanie 9:8 dla Polonii straciliśmy aż sześć punktów i w efekcie nie zdołaliśmy rozstrzygnąć tej partii na swoją korzyść – przyznał szkoleniowiec. – Sporo nerwów było w trzecim secie. Znów przegrywaliśmy (10:15, 13:19, 15:20). Na szczęście, dziewczęta wyrównały na 22:22. Później mieliśmy jeszcze dwie piłki setowe. Bardzo się cieszę, że zawodniczki wytrzymały presję i wygrały partię. Początek kolejnej znów nie zaczął się po naszej myśli (5:10, 7:11, 14:15), lecz od połowy seta zagraliśmy już swoje.

W następnej kolejce (22.04) bydgoszczanki pauzują. Na ligowe parkiety wrócą 29 kwietnia. U siebie zmierzą się wówczas z SMS I Sosnowiec.

źródło: Gazeta Pomorska