Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Tours VB i AS Cannes w finale Pucharu Francji mężczyzn

Tours VB i AS Cannes w finale Pucharu Francji mężczyzn

Tours Volley-Ball i AS Cannes Volley-Ball spotkają się jutro w finałowym meczu Pucharu Francji mężczyzn. Wczoraj, w meczach półfinałowych, drużyna Tours VB pokonała 3:0 Arago de Sete, a zawodnicy AS Cannes wygrali w tie-breaku ze Stade Poitevin VB Poitiers.

W finale spotkają się więc 1. (Tours VB) i 6. (AS Cannes) drużyna w tabeli, po 25. kolejkach spotkań ligowych. Obecność Tours VB w finale nie dziwi, ale lekkim zaskoczeniem jest udział w finale AS Cannes, bo Stade Poitevin (3. miejsce w lidze) i Arago de Sete (5. miejsce), spisują się w tym sezonie bardzo dobrze.

Jutrzejszy finał Pucharu Francji ma szczególne znaczenie dla Tours VB. Drużyna która wygrała Ligę Mistrzów w sezonie 2004/05, w tegorocznej edycji nie odegrała większej roli, przegrywając w istatniej fazie play-off dwumecz z Dinamo Moskwa (0:3 w Moskwie i 2:3 u siebie). Niepowodzenia na arenie europejskiej będą się starali odrobić siatkarze z Tours w rozgrywkach krajowych, pucharowych i ligowych.