Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > O Puchar Prezydenta Raciborza

O Puchar Prezydenta Raciborza

Wrześniowe mistrzostwa Europy juniorów w Kazaniu będą najważniejszą tegoroczną imprezą dla reprezentacji Polski. Zespół prowadzony przez trenera Zdzisława Gogola przygotowuje się już do eliminacji. Jednym z etapów jest turniej o Puchar Prezydenta Raciborza.

Nie mam wszystkich najlepszych zawodników m.in. Zbigniewa Bartmana, Bartosza Kurka i Michała Kubiaka – powiedział trener Gogol. – Mają oni obowiązki w swoich klubach.

W przyszłym tygodniu juniorzy wyjadą na dwa mecze do Włoch. Zagra w nich Zbigniew Bartman.Wyniki I dnia turnieju w Raciborzu:

Polska B – Czechy 3:0 (25:22, 25:23, 25:13)

Skład kadry A: Krzysztof Antosik, Piotr Nowakowski, Mateusz Gorzewski, Arkadiusz Świechowski, Jakub Jarosz, Michał Kamiński, Bartosz Sufa (libero) oraz Waldemar Kaczmarek, Mikołaj Sarnecki, Artur Jacyszyn, Damian Grabolus.

Polska A – Egipt 3:0 (25:20, 25:23, 25:23)

Skład kadry B: Grzegorz Łomacz, Andrzej Wrona, Krzysztof Wierzbowski, Bartosz Janeczek, Dawid Gunia, Paweł Kaczorowski, Michał Błoński (libero) oraz Maciej Zajder, Michał Żurek i Jakub Prochera.


W inaugurującym meczu drugiego dnia Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza, Polska „B” pokonała Polskę „A” 3:2.

Mecz był zacięty, trener Zdzisław Gogol miał okazję w jednym spotkaniu sprawdzić formę niemal wszystkich swoich podopiecznych.

Dziś późnym popołudniem Polska B zagra jeszcze z Egiptem (godz. 16.00), a Polska A z Czechami (godz. 18.00). Spotkania te zadecydują o kolejności w tabeli. Jutro zespoły z pierwszego i drugiego miejsca zagrają o zwycięstwo. Istnieje więc duża szansa, że nasze reprezentacje spotkają się jeszcze raz, w meczu finałowym.

źródło: pls.pl, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-04-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved