Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Małgorzata Kożuch: Sama nie wiem, co o tym myśleć

Małgorzata Kożuch: Sama nie wiem, co o tym myśleć

Wysoka, szczupła, zdolna i ładna - o Małgorzatę Kozuch walczą Polska i Niemcy. To, co potrafi, pokazała nam już w Dreźnie podczas ubiegłorocznych kwalifikacji mistrzostw świata. Niemki pokonały wtedy nasze "Złotka" 3:1, a ona wydatnie się do tego przyczyniła.

Margarethe lub jak kto woli Małgosia Kożuch z uśmiechem wspomina tamto spotkanie. – To był ciężki mecz. Grałam w niemieckich barwach, ale serce zawsze jakoś jest w Polsce – wspomina Małgosia, córka byłego polskiego siatkarza, Ireneusza Kożucha. – Ale wygrałyśmy i cieszę się, że przyłożyłam do tego „trochę” swojej ręki. W końcu zawsze staram się grać jak najlepiej – tłumaczy.

W reprezentacji Niemiec ma na koncie 25 spotkań. Nie jest wykluczone, że kolejne mecze na arenie międzynarodowej rozegra już w… biało-czerwonych barwach! Trener Andrzej Niemczyk zarzucił na nią sieci.Słyszałam o tym – śmieje się Małgosia. – I sama nie wiem, co o tym myśleć. Rodzice są Polakami, ale ja urodziłam się w Hamburgu. Co mam wybrać?

Ojciec siatkarki nie namawia jej do zmiany barw. Zostawił jej wolną rękę. – Tata zaakceptuje mój wybór – tłumaczy. – Nie narzuca mi niczego.

Po cichu mówi się jednak, że w lipcu Małgosia pojawi się na zgrupowaniu polskiej kadry siatkarek w Szczyrku. Wspólnie z kolejną siatkarką z „odzysku” Anią Rybaczewską. Nie jest wykluczone, że obie panie w przyszłym sezonie będą grały w naszej lidze.

Z tego, co słyszałam, Ania występuje we Francji. Ale nie znam jej osobiście – śmieje się Małgosia. – Co do gry w polskiej lidze… W tej chwili nie chcę nic obiecywać. Kończy mi się kontrakt w Hamburgu i nie wiem, co będę robiła dalej. A zgrupowanie reprezentacji… Jak przyjadę to będę (śmiech).

Przyparta do muru wyznaje: – Gdybym podjęła wyzwanie Niemczyka, musiałabym – zgodnie z przepisami – mieć dwa lata przerwy w reprezentacyjnych występach – tłumaczy. – Choć licząc od dziś, zostałoby mi tej karencji niewiele ponad rok. Jeżeli nie pojadę na zgrupowanie z ekipą Niemiec, wówczas sprawa sama się wyjaśni (śmiech). Zresztą czekają mnie same ciężkie egzaminy. Matura, wybór reprezentacji… To nie będzie łatwy rok!

Margarethe Kozuch lub Małgorzata Kożuch
Ur. 30.10.1986 r. Wzrost: 187 cm.
Pozycja: atakująca.
Kluby: TuS Berne, CVJM Hamburg, TV Fischbek Hamburg.
W reprezentacji Niemiec 25 meczów.

Andrzej Niemczyk, trener polskiej reprezentacji siatkarek: – Małgosię znam od wielu lat. Jej ojciec to mój stary i bardzo dobry przyjaciel. Grał kiedyś w siatkówkę w Gdańsku. Małgosię widziałem już w akcji podczas kwalifikacji w Dreźnie. Weszła na parkiet i nas załatwiła (śmiech). Ale nie męczcie ją zbytnio pytaniami, czy chciałaby grać w naszej reprezentacji. Jeszcze ją spłoszycie i nie da się złapać. Jak sama wybierze, to będzie dobrze.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-04-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved