Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Nafta znowu lepsza

Nafta znowu lepsza

W drugim meczu play-off Nafta Gaz Piła pokonała szybko i bez straty seta Gwardię Wrocław. Już tylko jedno zwycięstwo dzieli siatkarki z Piły od awansu do półfinałów rozgrwek LSK.

Pierwszy set rozpoczął się bez niespodzianki, Nafta szybko objęła kilkupunktowe prowadzenie 3-0, 5-3, 8-5. Na drugą przerwę techniczną Nafta jeszcze bardziej powiększyła przewagę, prowadząc już 16-11. Końcówka była senna dla obu drużyn, pilanki jakby wiedziały, że Gwardia nie może zrobić im krzywdy w tym meczu a Gwardia jakby nie wierzyła w swój sukces… Nafta wygrała pierwszy set gładko 25-18.

Druga partię rozpoczęły pomyślnie wrocławianki, które prowadziły 4-2. Pomyślny wynik wrocławianki utrzymały do pierwszej przerwy technicznej (7-8). Po przerwie dość często pojawiał się na tablicy wyników remis (10-10, 12-12, 14-14). Na drugą przerwę techniczną prowadziła już Nafta 16-14. Końcówka ponownie należała do Nafty tak jak w secie pierwszym a ostatnie dwa punkty zdobyła Beata Strządała – 25-20.

Trzeci set był tylko formalnością dla miejscowych, które od samego początku objęły prowadzenie 3-0, 8-3. Gwardia popełniała wiele błędów w przyjęciu zagrywki, zresztą jak od początku tego spotkania. Pilanki prowadziły już 19-14 by po kilku akcjach prowadzić już 24-14. Spotkanie zakończyła Tina Lipicer 25-16 i 3:0 dla Nafty.

Kolejne spotkanie zostanie rozegrane we Wrocławiu.

Nafta-Gaz Piła Gwardia Wrocław 3:0

(25:18, 25:20, 25:16 )

Nafta-Gaz: Bełcik, Dziękiewicz, Wysocka, Lipicer, Strządała, Kosmatka, Zenik (lib) oraz Bednarek, Chojnacka, Manikowska.

Gwardia: Kupisz, Koprowska, Mroczkowska, Lubera, Barańska, Gomółka, Jagiełło (lib) oraz Wiśniewska, Kowalska.

Stan rywalizacji play-off: 2:0 dla Nafty Piła