Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Centrostal – Dalin Equus, bez niespodzianki – 3:0

Centrostal – Dalin Equus, bez niespodzianki – 3:0

Bydgoszczanki były faworytkami dzisiejszego meczu I rundy play-off z Dalinem, i nie zawiodły. Pewnie wygrały 3:0, i nic nie wskazuje aby miały jakieś problemy w rywalizacji do trzech zwycięstw.

Tak miało być – i było. Centrostal/Focus Park bez kłopotów wygrał pierwszy mecz ćwierćfinału play-off. W meczu z Dalinem Myślenice bydgoskie siatkarki nie oddały nawet jednego seta. – właśnie zwycięstwo jest najważniejsze. W udany sposób otworzyłyśmy walkę w play-off – mówiła wczoraj kapitan zespołu, Ewa Kowalkowska.

Sama jednak nie może uznać tego spotkania za udane. Po kilku nieudanych atakach w pierwszym secie zastąpiła ją Alicja Szajek. Leworęczna atakująca Centrostalu/Focus Park zagrała bardzo skutecznie. Jej zbicia były nie do zatrzymania i to ona zakończyła tę partię. Decydująca dla jej wyniku była też znakomita seria bydgoszczanek, kiedy na zagrywce stanęła Aleksandra Liniarska. Było wówczas 11:11, a skończyło się na 17:11.

W drugim secie długo za to przeważał Dalin Myślenice. Rywalki prowadziły 4:0. Bydgoszczanki odrobiły jednak tę stratę (5:4 po asie Szajek). Dalin nie dawał jednak za wygraną i przeważał 20:18. Kolejne cztery punkty zdobyły jednak siatkarki Centrostalu/Focus Park. – Bo Bydgoszcz to szalenie mocny zespół i wiem, że będzie grał jeszcze lepiej. O jego sile świadczy fakt, że umiał się pozbierać w momencie kryzysu w drugim secie i wygrał tę końcówkę – chwalił bydgoszczanki Jerzy Bicz, szkoleniowiec Dalinu. – Z mojej drużyny uszło powietrze – dodał.

Rzeczywiście, w trzecim secie dominowały już bydgoszczanki, które po miesięcznej przerwie pokazały się własnym kibicom. Zadebiutowała też przed nimi, po urlopie macierzyńskim, Dominika Leśniewicz. To był drugi mecz libero i już znacznie lepszy niż ten w Pucharze Polski. To m.in. dzięki jej postawie trener Piotr Makowski mógł powiedzieć: – Wróciło nam dobre przyjęcie zagrywki.

Zasługą Leśniewicz jest też kilka efektownych parad w obronie, podbiła np. głową piłkę po jednym z ataków Dalinu.

Centrostal Bydgoszcz – Dalin Myślenice 3:0 (25:17, 25:21, 25:18)

Centrostal: Kuligowska, Studzienna, Ciaszkiewicz, Godos, Kowalkowska, Liniarska, Leśniewicz (libero) oraz Szajek, Śrutowska

Dalin: Ściurka, Lehman-Dybała, Olczyk, Jarczewska, Dązbłaż, Chuchro, Saad (libero) oraz Ostrowska, Wojcieska, Tondera

Stan rywalizacji play-off: 1-0

W sobotę o godz. 18:30, w hali Astorii, rozegrane zostanie drugie spotkanie obu zespołów. Do półfinału awansuje zwycięzca trzech meczów.

Autor tekstu: Wojciech Borakiewicz (gazeta.pl)