Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Sisley Treviso zwycięzcą Ligi Mistrzów

Sisley Treviso zwycięzcą Ligi Mistrzów

Sisley Treviso zdobył Puchar Europy mistrzów klubowych, pokonując dzisiaj w rzymskim finale 3:1 Iraklis Saloniki. Po sukcesie zawodników z Treviso, Włochy mogą się poszczycić wspaniałym osiągnięciem - drużyny z tego kraju zdobyły w tym sezonie wszystkie sześć europejskich pucharów.

Finałowy mecz Włochów z greckim Iraklisem byl bardzo zacięty i wyrównany. Pogromcom bełchatowskiej Skry na ostatnim etapie rywalizacji o Final Four – zawodnikom Iraklisu – niewiele brakowalo do końcowego sukcesu.

Sisley odniósł zwycięstwo w obecności ponad 12000 widzów. Bohaterem spotkania we włoskiej drużynie był zdobywca 33 punktów – Alessandro Fei. Dla Iraklisu, Clayton Stanley wywalczył 20 punktów, ale szczególne znaczenie dla gry zespołu miała postawa Cernica (zdobył 10 punktów) i Balla.

FINAŁ, 26.03.2006:

Sisley Treviso (ITA) – Iraklis Saloniki (GRE) 3:1

(25:23, 23:25, 25:23, 26:24)

W finałowym meczu zespoły wystąpily w następujących składach:

Sisley Treviso: Tencati, Fei, Cisolla, Gustavo, Vermiglio, Papi, Farina (l) oraz Carletti, Casoli. Nie grali: Capra, Bartoletti, Kral

Iraklis Saloniki: Cernic, Hoff, Stanley, Gkiourdas, Kravarik, Ball, Dimitrakopoulos (l) oraz Diaz, Ioannidis, Brooks. Nie grali: Xhelatio, Kalmazidis

Z brązowymi medalami wyjadą z Rzymu zawodnicy Lokomotivu Biełgorod, którzy w „rosyjskim” pojedynku o trzecie miejsce, pokonali 3:1 Dinamo Moskwa.