Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Rozgrywki grupowe zakończone

Rozgrywki grupowe zakończone

Zakończyły się rozgrywki grupowe finałów mistrzostw Polski juniorów i juniorek. Wydarzeniem dzisiejszego dnia było zwycięstwo Nafty Piła w meczu z Energą Gedania i awans gospodyń do półfinału.

W grupie A rozgrywanych w Kędzierzynie-Koźlu mistrzostwach Polski juniorów piątkowe mecze zdecydowały o końcowej kolejności w tabeli. Pewne awansu zespoły Delic-Polu Częstochowa i Skry Bełchatów rozegrały mecz o 1. miejsce w grupie. Wygrali częstochowianie 3:1 i to oni przystępują do półfinałów jako drużyna niepokonana. W drugim spotkaniu siatkarze Jokera Piła wyszli na parkiet bez wiary w zwycięstwo i przegrywając 0:3 z MKS Andrychów zajęli ostatnie miejsce w grupie.

Wyniki i tabela gr. A turnieju finałowego juniorówW pierwszym piątkowym spotkaniu gr. B po raz kolejny zawiedli zawodnicy AZS Olsztyn. Tym razem ulegli 1:3 GTPS Gorzów Wlkp. i z trzema porażkami zajęli ostatnie miejsce w grupie. W drugim spotkaniu o pierwsze miejsce w grupie spotkały się Metro Warszawa i gospodarze turnieju, MMKS Kędzierzyn-Koźle. Warszawianie tym razem nie wystawili swojego trenera na próbę nerwów i zakończyli spotkanie zwycięstwem w trzech setach.

Wyniki i tabela gr. B turnieju finałowego juniorów

o miejsca 1-4 zagrają:

Delic-Pol Częstochowa – MMKS Kędzierzyn-Koźle

Skra Bełchatów – Metro Warszawa

o miejsca 5-8 zagrają:

MKS Andrychów – AZS Olsztyn

Joker Piła – GTPS Gorzów Wlkp.


W pierwszym piątkowym meczu gr. A mistrzostw Polski juniorek w Pile MOS Wola Warszawa pewnie wygrał z najsłabszym w grupie TPS Lublin. Warszawianki po spotkaniu zasiadły na trybunach, by obejrzeć spotkanie Nafty Piła z Gedanią Gdańsk. Zwycięstwo Gedanii dawałoby im awans do półfinałów. Wygrana Nafty premiowała awansem gospodynie – Gedania awans zapewniła sobie już wczoraj. Pilanki wzniosły się na wyżyny swoich umiejętności i wygrały spotkanie 3:0, zajmując 1. miejsce w grupie. MOS Wola Warszawa zagra więc o miejsca 5-8.

Wyniki i tabela gr. A turnieju finałowego juniorek

W grupie B sprawa awansu rozstrzygnęła się już w czwartek. W meczu piątkowym Pałac Bydgoszcz wygrał z wrocławską Gwardią 3:1, potwierdzając tym samym swoje medalowe aspiracje. W drugim spotkaniu po zaciętej, pięciosetowej walce Stal Mielec pokonała MMKS Dąbrowa Górnicza. Oba zespoły zagrają jednak tylko o miejsca 5-8.

Wyniki i tabela gr. B turnieju finałowego juniorek

o miejsca 1-4 zagrają:

Nafta Piła – Gwardia Wrocław

Energa Gedania Gdańsk – Pałac Bydgoszcz

o miejsca 5-8 zagrają:

MOS Wola Warszawa – MMKS Dąbrowa Górnicza

TPS Lublin – Stal Mielec

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved