Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kenia zatrudniła japońskiego trenera

Kenia zatrudniła japońskiego trenera

fot. archiwum

Kenijska Federacja Piłki Siatkowej (KVF) zatrudniła japońskiego szkoleniowca, aby pomógł przygotować kobiecą reprezentację tego kraju do mistrzostw świata, które już w październiku odbędą się w Japonii.

Według informacji udzielonych przez nowo wybranego Sekretarz Generalnego KVF Dana Wanyama , japoński trener, którego personalia nie zostały jeszcze ujawnione, jest oczekiwany w Kenii na dwa miesiące przed wylotem reprezentacji do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Myślimy o naszym uczestnictwie w Mistrzostwach Świata bardzo poważnie i właśnie dlatego sprowadziliśmy taktyka z Japonii, by wspólnie z naszymi lokalnymi trenerami przygotował reprezentację do tego turnieju. – mówi Wanyama.

Pierwszy szkoleniowiec reprezentacji Kenii Davig Lung’aho , który jednocześnie prowadzi drużynę klubowego mistrza Afryki Kenia Pipeline oraz jego asystent Paul Bitok , trener zespołu kobiecego Kenia Commercial Bank, będą pracować wspólnie z japońskim taktykiem, aby zbudować silną drużynę, która będzie godnie reprezentować Kenię w Japonii.Odnośnie selekcji do Mistrzostw Świata, sekretarz generalny KVF stwierdził, że trener Lung’aho został powiadomiony, aby jak najszybciej podać wstępny 20-osobowy skład reprezentacji. Jest to konieczne, aby federacja kenijska mogła rozpocząć przygotowania logistyczne związane z obozem przygotowawczym oraz ułożyć plan spotkań kontrolnych.

Mistrzostwa Świata są bardzo ważnym turniejem. Poinstruowaliśmy już selekcjonera, aby wybrał najlepsze zawodniczki biorąc pod uwagę doświadczenie oraz młodość. – stwierdził Wanyama dodając, że również zawodniczki z lig zagranicznych będą brane pod uwagę.

Pośród Kenijek występujących jak profesjonalistki poza granicami swojego kraju znajdują się m.in.: kapitan drużyny narodowej Violet Baraza oraz Dorcas Ndasaba . Obie siatkarki reprezentowały Kenię podczas Olimpiady w Sydney oraz w Atenach. Kilka zawodniczek studiuje także i gra w różnych college’ach w Stanach Zjednoczonych.

źródło: fivb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved