Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Zwycięstwa faworytów, jedna niespodzianka

Zwycięstwa faworytów, jedna niespodzianka

Zwycięstwami faworytów kończyły się dzisiejsze mecze finałów MP juniorów (Kędzierzyn-Koźle) i juniorek (Piła). Jedyną niespodzianką była przegrana gospodyń turnieju, Nafty Piła, z MOS Wola Warszawa.

Od mocnego uderzenia rozpoczęli turniej w Kędzierzynie faworyci rozgrywek, zawodnicy Delic-Polu Częstochowa. Młodzi częstochowianie pewnie pokonali MKS Andrychów 3:1 i zostali pierwszym liderem tabeli. W drugim spotkaniu tej grupy było o wiele bardziej dramatycznie. Bełchatowska Skra wygrała wprawdzie z Jokerem Piła 3:2, ale zwycięstwo nie przyszło jej tak łatwo, jak wszyscy się spodziewali.

Wyniki i tabela gr. A turnieju finałowego juniorów

W pierwszym meczu grupy B spotkały się niezwykle silne ekipy warszawskiego Metra oraz AZS Olsztyn. Po pierwszym secie powody do zadowolenia mieli siatkarze ze stolicy, ale po dwóch kolejnych cieszyli się już tylko olsztynianie. Czwarty set to pokazowa gra Metra, które wygrało do 13. W tie-breaku warszawianie nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa i zapisali po swojej stronie 2 punkty. W drugim spotkaniu gospodarze turnieju, MMKS Kędzierzyn-Koźle pewnie, bez straty seta wygrał z GTPS Gorzów Wlkp.

Wyniki i tabela gr. B turnieju finałowego juniorów

W grupie A turnieju finałowego MP juniorek rozgrywki zaczęły się od sporej niespodzianki. Faworyzowane zawodniczki Nafty Piła przegrały 1:3 z MOS Wola Warszawa. Jak zgodnie twierdzą obserwatorzy gospodynie przegrały na własne życzenie popełniając mnóstwo niewymuszonych błędów. W drugim spotkaniu już nie było niespodzianki – Energa Gedania Gdańsk pokonała TPS Lublin 3:0, chociaż swoją grą nie zachwyciła.

Wyniki i tabela gr. A turnieju finałowego juniorek

W grupie B pewne wygrane odnieśli faworyci mistrzostw. Wrocławska Gwardia 3:0 pokonała Stal Mielec a zwycięstwo obrończyń tytułu nawet przez moment nie było zagrożone. Podopieczne Mariana Bogusiaka wyraźnie uległy swoim rówieśniczkom z Wrocławia. – Wyszłyśmy na parkiet bez wiary w zwycięstwo – nie ukrywała Dominika Żółtańska, siatkarka mieleckiej drużyny. – W pierwszych dwóch setach nie istniałyśmy na parkiecie. Dopiero w ostatniej partii podjęłyśmy walkę. Długo prowadziłyśmy, ale w końcówce rywalki nas przegoniły. W kolejnych spotkaniach będziemy chciały zmazać plamę z tego pojedynku. Absolutnie nie zamierzamy się poddawać i nadal zamierzamy walczyć o jak najlepsze miejsce i wyjście z grupy.

W drugim spotkaniu spotkały się srebrne i brązowe medalistki z zeszłego sezonu. Górą był Pałac Bydgoszcz, który nie dał żadnych szans zawodniczkom MMKS Dąbrowa Górnicza. Bydgoszczanki już w pierwszym secie straciły swoją podstawową zawodniczkę Sandrę Cabańską. – Jedna z rywalek upadła tak nieszczęśliwie, że wylądowała na stopach skaczącej do bloku Sandry – mówi Wojciech Lalek, trener juniorek Pałacu. – Myślę, że mimo osłabienia poradzimy sobie z wyjściem z grupy. Ale bez Sandry Cabańskiej, która wróciła już do Bydgoszczy, może być dosyć ciężko walczyć o czołowe lokaty.