Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Hee Wan Lee zrezygnował z prowadzenia reprezentacji

Hee Wan Lee zrezygnował z prowadzenia reprezentacji

fot. archiwum

Hee Wan Lee zaskoczył wszystkich swoją decyzją, rezygnując z prowadzenia żeńskiej reprezentacji Niemiec. Nie wiadomo, kto zastąpi koreańskiego trenera i poprowadzi niemieckie siatkarki na mistrzostwach świata.

Koreański szkoleniowiec argumentuje swoją decyzję trudnościami komunikacyjnymi z Niemieckim Związkiem Piłki Siatkowej oraz utratą zaufania u niemieckich działaczy. Werner von Moltke , szef niemieckiej federacji powiedział: – Ubolewamy nad decyzją trenera Lee. Jest on absolutnym autorytetem w occzach zawodniczek i ma ogromne osiągnięcia w pracy z kobietami. Musimy teraz w spokoju się zebrać i zastanowić, kto mógłby go zastąpić. Nie powinna to być pochopna decyzja, ale zdajemy sobie sprawę, że sezon reprezentacyjny rozpoczyna się już w maju.

Podczas ostatniego pucharowego weekendu działaczom ligowym i związkowym udało się nieco załagodzić konflikt, który wywołały pomysły trenera. Lee wraz z dzialaczami związkowymi chciał oprócz pracy z kadrą koordynować również działania trenerów ligowych oraz zebrać wszystkie reprezentantki w jednym klubie. Wszystko to miało być podporządkowane przygotowaniom do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008 r. Tymczasem działacze i trenerzy DVL (Deutsche Volleyball Liga) nie chcieli nawet słyszeć o takim rozwiązaniu.

Hee Wan Lee pomimo swojej rezygnacji wyleciał w środę do Włoch, by rozmawiać z reprezentantkami: Angeliną Grün (Bergamo), Olessyą Kulakovą (Padua) i Cornelią Dumler (Forli). W poniedziałek, 27 marca ma odbyć się w Berlinie spotkanie trenerów klubowych DVL, które miało na celu rozwiązanie konfliktu.Koreański trener będzie jeszcze opiekował się reprezentacją Niemiec w najbliższych turniejach kwalifikacyjnych do mistrzostw Europy. 26-28 maja Niemki zagrają w Gruzji, a od 2 do 4 czerwca we Francji – ich przeciwniczkami będą ekipy Francji, Gruzji i Łotwy. Zwycięzca grupy zakwalifikuje się bezpośrednio do finałów ME w Belgii i Luksemburgu, drugi zespół będzie miał jeszcze szanse w play-off. Nie jest pewny również udział Niemek w międzynarodowym turnieju w Montreux (5-12 czerwca). Najważniejszą imprezą tego sezonu dla reprezentacji będą z pewnością listopadowe mistrzostwa świata w Japonii. Niemki zagrają w grupie z Azerbejdżanem, Chinami, Rosją, Dominikaną i Meksykiem.

Hee Wan Lee prowadził kobiecą reprezentację Niemiec od 1999 roku. Wystąpił z nią dwukrotnie na Igrzyskach Olimpijskich (6. miejsce w Sydney w 2000 r. oraz 9. miejsce w Atenach w 2004 r.). Ogromnym sukcesem było zdobycie brązowego medalu mistrzostw Europy w 2003 r. – był to pierwszy medal w ważnej imprezie dla Niemek od dwunastu lat. W ostatnich mistrzostwach Europy w Chorwacji w2005 r. Niemki pod wodzą Lee zajęły 11. miejsce.

źródło: volleyball-online.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved