Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Zagraniczny sukces młodych olsztynian

Zagraniczny sukces młodych olsztynian

Kolejny sukces odniosła młodzieżowa drużyna PZU AZS Olsztyn, tym razem zagraniczny. Olsztyńscy siedemnastolatkowie pod wodzą trenera Andrzeja Stankiewicza okazali się najlepsi podczas turnieju w Grodnie.

Juniorzy PZU AZS stracili w całym turnieju zaledwie jeden set. Po 3:0 wygrali kolejno z Sankt Petersburgiem, Grodnem II i Moskwą, a Grodno I pokonali 3:1. Za najlepszego zawodnika imprezy uznano atakującego ekipy olsztyńskiej Artura Jacyszyna.

Wyjazd olsztyńskich siatkarzy na Białoruś sfinansowała Fundacja im. Huberta Wagnera. – To był bardzo sympatyczny turniej – powiedział obecny w Grodnie prezes fundacji Jerzy Mróz. – Nie tylko dlatego, że nasi siatkarze nie mieli sobie równych. Mecze obserwowało wielu miejscowych Polonusów, szczególnie tych starszych. Wszyscy mieli łzy w oczach skandując: Polska, Polska, Polska!Trener Stankiewicz był bardzo zadowolony z udziału w tych zawodach. Powiedział, że dało to chłopakom więcej niż kilka miesięcy treningów. – Nawiązaliśmy kontakty z drużynami z Petersburga i Moskwy. Ich szefowie są bardzo zainteresowani udziałem w naszym turnieju z okazji Dnia Niepodległości, który po raz kolejny zorganizujemy w listopadzie – zakończył Jerzy Mróz.

Tabela turnieju

1. PZU AZS     8
2. Grodno I     7
3. Moskwa      6
4. Sankt Petersburg 5
5. Grodno II    4

źródło: wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved