Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Resovia chce walczyć o europejskie puchary

Resovia chce walczyć o europejskie puchary

W niedzielę (godz. 12) wyjazdowym meczem z Gwardią Wrocław siatkarze Resovii rozpoczną walke o miejsca 5-8. W tej fazie rozgrywek play-off rywalizacja toczy się do 2 zwycięstw, a pierwszy mecz rozgrywany jest u zespołu niżej sklasyfikowanego po rundzie zasadniczej.

Mecz rewanżowy, ewentualnie mecze w przypadku porażki rzeszowian w stolicy Dolnego Śląska odbędą się w hali na Podpromiu 31.03 i 1.04. – Chcemy wyjść zwycięsko z konfrontacji z Gwardią, obojętnie czy w dwóch czy w trzech meczach. Chcemy obronić piąte miejsce, co było by dla nas bardzo dobrym wynikiem i taką nutką optymizmu dla zespołu na przyszły sezonu, w którym można by zaatakować jeszcze wyżej – mówi trener Resovii, Jan Such. W przypadku wygranej konfrontacji z Gwardią już w bezpośredniej walce o piąta lokatę Resovia zmierzy się z wygranym z pary Mostostal Azoty Kędzierzyn Koźle – Wózki BT AZS Politechnika Warszawa.

Rzeszowianie mają o co walczyć, bo zajmując piąte miejsce mogą wystąpić w przyszłorocznych rozgrywkach o puchar CEV. O liczbie przyznawanych miejsc przez CEV (Europejska Konfederacja Siatkówki) dla danego państwa w europejskich pucharach decyduje ranking za sezon 2005/2006. W tym jednak przypadku wszystko wskazuje, że będziemy mieli w kolejnym sezonie pięć zespołów męskich w pucharach, w tym dwa w LM. – Dokładnie ile polskich zespołów wystąpi w rozgrywkach dowiem się najprawdopodobniej pod koniec czerwca, ale wszystko wskazuje, że będzie to pięć drużyn – mówią w PZPS. CEV wystąpił z propozycja aby w elitarnych rozgrywkach LM wystąpiło 25 zespołów (w tym sezonie 20), co definitywnie przesądzało by o przyznaniu polskiej federacji dwóch miejsc w LM. Gdy nawet nie doszło do poszerzenia LM to i tak istnieje duża szansa, by w przyszłorocznej edycji europejskich pucharów zagrało pięć zespołów z Polski.Resoviacy zdają sobie sprawę, że gra o piąte miejsce otwiera im drogę do Europy i zapowiadają, że zrobią wszystko aby obronić piątą lokatę z rundy zasadniczej. – W tym sezonie naszym celem są miejsca 5-6 i chcemy go osiągnąć, a skora piąte daje szanse gry w europejskich pucharach to postaramy się ta lokatę zająć. Skoro do play-off przystąpiliśmy z piątego miejsca to fajnie było by też zakończyć sezon na tej pozycji – zakończył przyjmujący Resovii, Stanisław Pieczonka.

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved