Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Niech się martwią, jak wygrać z nami

Niech się martwią, jak wygrać z nami

Już w najbliższy piątek w Bełchatowie walkę o wielki finał rozpoczną zespoły BOT Skry oraz AZS-u Olsztyn. Emocje towarzyszące tym meczom będą napewno ogromne. A jak szanse Olsztyna w starciu z Bełchatowem ocenia były zawodnik Skry, Piotr Gruszka?

Od dłuższego czasu jesteśmy myślami przy spotkaniach ze Skrą. Bo nic nie ujmując Resovii, byliśmy przekonani, że ją przejdziemy – mówi były zawodnik bełchatowskiej Skry, Piotrek Gruszka. – Teraz myślimy już tylko o meczach ze Skrą.

Olsztyn niespodziewanie przegrał trzecie spotkanie z Resovią i zawodnicy zmuszeni byli rozegrać w Rzeszowie jeszcze jedno spotkanie.Wkurzony byłem najbardziej na siebie, bo to nie był mój dzień. Kompletnie. Wyciągnąłem wnioski z tej wpadki, tak jak i cały zespół, no i dzień później ta nasza gra była już taka, jakiej powinno się wymagać od drużyny pokroju Olsztyna – wspomina przyjmujący AZS-u Olsztyn.

Teraz czas na półfinały, w których przeciwnikiem olsztyńskiego AZS-u jest drużyna bełchatowskiej Skry. Bełchatowianie w ubiegłym sezonie pokonali w finale rozgrywek PLS, olsztyninian w meczach 3:0.

Fizycznie czujemy się ok i na pewno jesteśmy w stanie powalczyć ze Skrą. Każda z drużyn czołowej czwórki jest groźna, Skra też. Miała w tym sezonie przebłyski wielkiej gry i… oby nie pokazała już takich przebłysków w meczach z nami (uśmiech). To bardzo mocny zespół. Ale my też jesteśmy mocni. – twierdzi Gruszka.

Gruszka zapytany o to jak grać aby wygrać w Bełchatowie powiedział:

Hala nie ma aż tak wielkiego znaczenia na tym poziomie. Jest taka presja wyniku i taki poziom mobilizacji, że ci kibice dopingujący przeciwnika nie przeszkadzają. A jak trzeba zagrać ze Skrą? Przede wszystkim dobrze zagrywką, żeby odrzucić ich od siatki. Mają dobrych przyjmujących (Michała Winiarskiego i Krzysztofa Stelmacha – red.), więc to nie będzie łatwe. I starać się powstrzymać Mariusza Wlazłego, który ciągnie grę Skry w ataku. No, ale oni też niech się martwią, jak wygrać z nami (śmiech).

źródło: wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved