Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kędzierzyńskie finały juniorskich rozgrywek

Kędzierzyńskie finały juniorskich rozgrywek

Kędzierzyn-Koźle gościć będzie przez tydzień najlepsze juniorskie drużyny w kraju. Najpierw zespoły rywalizować będą w dwóch grupach. W sobotę najlepsi rozegrają spotkania półfinałowe, a w niedzielę - wielki finał.

Pierwszą potyczkę kędzierzynianie już wygrali. O organizację tego prestiżowego turnieju ubiegało się kilka bardzo mocnych ośrodków. Mówiło się, że finały odbędą się w Częstochowie lub Olsztynie, a tymczasem Polski Związek Piłki Siatkowej zlecił organizację turnieju naszemu miastu.

To duży sukces i zarazem trudne zadanie – mówi trener kędzierzyńskich juniorów Andrzej Gąsior.Jak zagrają nasi juniorzy? Czy nie sparaliżuje ich trema i doping?

Na tym etapie wszystko jest możliwe. Rywale są bardzo silni, mają w swoich składach wielu reprezentantów Polski, a faworytów jest co najmniej kilku– twierdzi Andrzej Gąsior.

Dla siatkarzy MMKS-u Mostostalu Kędzierzyn – Koźle właśnie ten turniej jest ukoronowaniem kilkuletniej pracy treningowej. W przyszłym roku będą już bowiem seniorami, a najlepsi zagrają być może, tak jak Bartek Kurek, w drużynie Mostostalu. Jedno jest pewne- naszych stać na medal!.

Cała sprawa, jak zwykle u młodych ludzi, rozegra się w głowach. Jeśli pokażą wszystkie swoje atuty i zagrają na maksimum możliwości, to stać ich nawet na złoto – mówi trener MMKS-u.

Zawodnicy bardzo liczą na doping swoich kibiców.

Ważne, by podnieśli nas na duchu nawet wtedy, gdy nie idzie. W juniorskiej siatkówce wszystko może się odmienić w kilka minut – twierdzą sami siatkarze.

źródło: mostostal-azoty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved