Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP Kadetek: Gedania w półfinale

MP Kadetek: Gedania w półfinale

Siatkarki Energi Gedania w możliwie najkrótszym czasie zapewniły sobie awans do półfinałów mistrzostw Polski kadetek. Podopieczne Pawła Kramka na własnym parkiecie wygrały drugie spotkanie. W sobotę gedanistki pokonały Naftę Gaz Piła 3:1.

W niedzielę gdańszczanki na zakończenie turnieju zagrają z Piastem Szczecin. Dwie godziny wcześniej Nafta zagra z Sokołem Mogilno. Wstęp na zawody wolny.

Częściowo powtórzyła się historia z piątku. Ponownie w pojedynku gedanistek najbardziej emocjonująca była inauguracyjna partia, znów grano na przewagi, ale tym razem końcówka należała do rywalek. Gospodynie nie potrafiły dowieźć do końca przewagi z 17:14 i 19:15. Nafta wyrównała na 20:20, a potem poprawiła na 23:21.Wynik zmienił się na naszą niekorzyść z powodu słabego przyjęcia i błędów w bloku. Co prawda doszliśmy jeszcze na 24:24, ale dwa następne punkty oddaliśmy po autowych zbiciach – przyznaje trener Kramek.

Co gorsza Nafta poszła za ciosem. Było źle, bo pilanki prowadziły 11:7. Na szczęście gdański szkoleniowiec nie czekał z założonymi rękoma, co stanie się dalej. Dokonał dwóch udanych zmian. Drużynie pomogły Marcelina Jabłońska i Anna Grzmocińska, które weszły do gry z ławki. Przy wyniku 16:18 zagrywać rozpoczęła Natalia Nuszel. W tym ustawieniu Energa Gedania zdobyła sześć punktów z rzędu! W ataku wówczas błyszczały Żaneta Rzepnikowska i Maja Tokarska.

Dwie ostatnie partie były bardzo podobne do siebie. Remis utrzymywał się tylko do wyniku 3-3. Potem miejscowe „odjeżdżały”. W trzecim secie prowadziły już 23:14, a w czwartym 22:13!

Cieszy zwycięstwo, bo dzięki niemu mamy zapewniony awans do półfinałów. Równie ważny i budujący jest styl, w jakim sięgnęliśmy po wygraną. Cały zespół bardzo dobrze grał w obronie. Klasą dla siebie w dniu dzisiejszym była nasza libero, Magda Obłońska – podkreśla Paweł Kramek.

Po półfinałów mistrzostw Polski awansują z gdańskich zawodów dwie najlepsze drużyny. Jeszcze żaden z zespołów nie stracił szans na promocję. Gedanistkom, aby pójść do dalszej rywalizacji z pierwszego miejsca, co powinno zaowocować teoretycznie łatwiejszymi rywalkami w półfinale, wystarczy w niedzielę w meczu z Piastem wygrać jednego seta. Do drugiej pozycji może wystarczyć nawet jedno zwycięstwo. Stanie się tak, jeśli ostatniego dnia zawodów wygrają Energa Gedania i Sokół. Wówczas o kolejności w przedziale 2-4 decydować będzie stosunek setów. Może też być tak, że smakiem obejdzie się jedna z drużyn, która wygra dwa razy. Taka sytuacja będzie miała miejsce przy wygranej Piasta i Nafty.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved