Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zakończyć w trzecim meczu

Zakończyć w trzecim meczu

Przed siatkarzami Wózków BT AZS Politechnika Warszawska ważny mecz. W najbliższą niedzielę zagrają u siebie z Wkręt-Metem Domex AZS Częstochowa, w trzecim spotkaniu pierwszej rundy play-off.

W dwóch pierwszych meczach lepsi okazali się częstochowianie. Jednak spotkania te nie były zdecydowanym triumfem zespołu spod Jasnej Góry – oba zakończyły sie wynikiem 3:2. Siatkarze Politechniki są bardzo zdeterminowani i chcą dwukrotnie pokonac rywali i wrócić do Częstochowy na decydujące spotkanie.

Zajęcia treningowe, które mają nas przygotować do kolejnego spotkania, przebiegają rutynowo – mówi trener Krzysztof FelczakPodobnie, jak tydzień temu do ostatniej chwili nie będziemy wiedzieli, kto w meczu zagra, ponieważ problemy z kręgosłupem trapią Piotra Szulca, Tomasz Skalski z kolei odczuwa ból w kolanie. Jeśli chodzi o nastawienie, to chłopcy odgrażają się, że zrewanżują się za porażki w Częstochowie i wrócą pod Jasną Górę, żeby tam rozegrać piąte, decydujące spotkanie. Recepta na najbliższe spotkania? Musimy poszukać dyspozycji dnia u któregoś z zawodników, który byłby w stanie wykonać kilka kolejnych akcji przynoszących punkty i gotów byłby pociagnąć grę. Wiadomo, że siatkarsko nie zmienimy się za bardzo od poprzednich meczów. W Częstochowie nie wykorzystaliśmy faktu, że znacznie prowadzilismy w drugim secie sobotniego spotkania. Jeśli tym razem nie przegapimy takich momentów, to będziemy mogli liczyć na pozytywne rozstrzygnięcie pojedynków z Częstochową.W zespole panuje bojowa atmosfera – mówi Marcin Drabkowski – rozgrywający warszawskich Akademików – Żałujemy, że z Częstochowy nie udało się wywieźć chociaż jednego zwycięstwa. Teraz liczymy na to, że dwa razy zwyciężymy i spotkamy się na piątym meczu w Częstochowie. Receptą na najbliższe spotkania na pewno będzie zmniejszenie ilości własnych błędów. Musimy także wykorzystywać jak najwięcej kontr. Ciągle walczymy przecież o miejsca 1-4 i to jest naszym celem na najbliższe spotkania. Dlatego mam nadzieję, że wszyscy się wykurują na zbliżające się mecze i dadzą z siebie wszystko, żeby wygrać. Miło byłoby sprawić niespodziankę Tomkowi Kowalczykowi, który w środę obchodził swoje 30-te urodziny.”

Chcielibyśmy sprawę awansu zakończyć w trzecim meczu – mówi prezes Wkręt-Metu Domexu AZS-u Częstochowa Andrzej Szewiński. W niedzielę wieczorem wrócilibyśmy do domu i można byłoby już spokojnie myśleć o półfinale. Do zdrowania wraca Krzysztof GierczyńskiKrzysiek ma już z górki. Phill Eatherton ma jeszcze problemy z łydką. Nie wiem czy David McKienzie pojedzie do Warszawy. Ostatnio dolegały mu oskrzela. Myślę, że niektórzy zawodnicy nie zagrają jak nie będzie takiej potrzeby. Gdy zajdzie, to wystąpią w roli strażaków.

W przeciągu ostatnich trzech tygodni zespoły stoczyły ze sobą trzy pięciosetowe pojedynki. Z całą pewnością można się więc spodziewać, że w hali przy ulicy Obozowej emocji nie zabraknie…

źródło: inf. prasowa, pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved