Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > W drodze do mistrzowskiego podium?

W drodze do mistrzowskiego podium?

W piątek kadetki Energi Gedania rozpoczną rywalizację o awans do półfinału mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Ich rywalem będzie Sokół Mogilno, Nafta Gaz Piła oraz Piast Szczecin. Z turnieju w Gdańsku, w którym obowiązuje zasada gier każdy z każdym, premiowane dalszą grą w championacie będą dwie najlepsze drużyny.

Po raz pierwszy rozgrywki o mistrzostwo Polski będą odrębne od Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży! Jak do tej pory nie znamy dokładnego terminarza mistrzostw oraz szczegółów dotyczących olimpijskich gier. Nie wiem, na co PZPS czeka? – denerwuje się Paweł Kramek, pierwszy trener gdańskich kadetek.

Gedanistki bez większych kłopotów wygrały mistrzostwa Pomorza. Z optymizmem dochodzą także do gdańskiego turnieju, chociaż kłopotów w ostatnim czasie nie brakowało. Ostatni tydzień na leczeniu kontuzji spędziły: Natalia Nuszel (uraz oka) i Aleksandra Pasznik ( naciągnięcie więzadeł pobocznych kolana).Są to zawodniczki, bez których dobrej postawy nie jesteśmy w stanie osiągnąć spodziewanego wyniku. A mamy aspiracje nie tylko wygrania turnieju ćwierćfinałowego, a co najmniej awansu do grona ośmiu najlepszych drużyn w kraju, czyli przebicia się do zawodów finałowych. A gdy już ta się znajdziemy, to będziemy nie bez szans na podium. Dwa lata temu, gdy ten rocznik (1989) grał w młodziczkach, zdobyliśmy wszak brąz, co prawda z tamtego zespołu, na skutek zmiany przepisów straciliśmy Alicję Gołaszewską i Joannę Cupisz, ale pozostałe zawodniczki zrobiły duży postęp – zapewnia trener Kramek.

Turniej w Gdańsku, na który dla publiczności jest wstęp wolny, może być niesamowicie emocjonujący. Przed startem nie można przekreślać szans żadnej z drużyn. Piast od lat doskonale pracuje z młodzieżą, w Pile mocna jest nie tylko seniorska siatkówka, a Sokół to drużyna nieobliczalna.

Harmonogram turnieju:

17.03.2006
Energa Gedania - Sokół
Nafta - Piast.

18.03.2006
Sokół - Piast
Energa Gedania - Nafta

19.03.2006
Nafta - Sokół
Piast - Energa Gedania

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved