Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > To będzie prawdziwa wojna

To będzie prawdziwa wojna

Już w ten weekend rozpocznie się walka o utrzymanie w PLS pomiędzy PKE Polską Energią Sosnowiec a VKS Jokerem Piła. Oto co przed spotkaniem powiedzieli sosnowieccy zawodnicy oraz trener Radosław Panas.

Radosław Panas, trener PKE-Polska Energia SSA:

W ciszy i spokoju przygotowujemy się do pierwszego meczu z Piłą. Klub zapewnił nam bardzo dobre warunki w Miliczu. Sporo czasu poświęcamy na analizę przeciwnika. Kładziemy również nacisk na przygotowanie fizyczne i mentalne naszych zawodników do meczów, które będą decydować o utrzymaniu się w PLS. Pracujemy w komplecie, z tym że drobne urazy nie pozwalają na pełne zaangażowanie dwóch zawodników. Bardzo liczymy na udany start w meczach z Jokerem, gdyż startujemy z 10. miejsca, więc przynajmniej jedno spotkanie na wyjeździe musimy wygrać. Jeśli chodzi o naszego rywala, to Joker zagrał bardzo dobre dwa ostatnie mecze, więc na pewno pilanie są podbudowani psychicznie, ale nas to nie zraża – chcemy wygrać mecz w Pile. Wiemy o nich wszystko, oni pewnie o nas też, więc wszystko będzie rozgrywało się w głowach zawodników. Kto szybciej opanuje drżenie rąk i nóg oraz kto pierwszy opanuje nerwy i stres, ten wygra.Rafał Legień:

Czeka nas bardzo ciężka walka o utrzymanie się w ekstraklasie. Klub zapewnił nam bardzo dobre warunki podczas przygotowań do meczy z Jokerem. Myślę, że dobrze przepracowaliśmy to zgrupowanie. Fizycznie i taktycznie jesteśmy przygotowani w 100%. Najważniejsza jednak będzie psychika. Mam nadzieję, że młodsi koledzy uwierzą w swoje możliwości i umiejętności, bo zasługują na grę w Polskiej Lidze Siatkówki.

Michał Żuk:

Co mieliśmy przegrać, to już przegraliśmy. Teraz przyszedł czas na wygrywanie. Najważniejsze mecze przed nami. Joker jest w dobrej formie, więc nie będzie z nimi łatwo. Na pewno damy z siebie wszystko i pokażemy, że zasługujemy na pozostanie w PLS. Ten obóz dużo nam dał. Ciężko pracowaliśmy na obozie, jesteśmy dobrze przygotowani taktycznie. Teraz musimy tylko pokazać to na boisku. Nie będzie łatwo, bo Jokerowi też zależy na utrzymaniu się w lidze. To będzie prawdziwa wojna!

Tomasz Tomczyk:

Sobotni mecz barażowy z Jokerem będzie najważniejszy ze wszystkich. Jeżeli wywieziemy z Piły zwycięstwo, to tydzień później przed własną publicznością nie powinniśmy mieć większych problemów ze zwycięstwem. A z dwoma zwycięstwami będzie się nam dużo łatwiej jechało na kolejne wyjazdowe mecze w Pile. Zgrupowanie w Miliczu bardzo dużo nam dało, dokładnie prześwietliliśmy przeciwnika na wszystkie strony i taktycznie jesteśmy w 100% przygotowani. Joker nie powinien nas niczym zaskoczyć.

Jakub Łomacz:

Bardzo ciężko przygotowaliśmy się do tych baraży i wierzymy, że te przygotowania przyniosą zamierzony skutek już w pierwszym meczu w Pile. Taktycznie jesteśmy dobrze przygotowani, analizowaliśmy przeciwnika bardzo dokładnie. Chcemy z Piły wrócić z tarczą i przywieźć do Sosnowca cenne zwycięstwo.

źródło: kazimierzplomien.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved