Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jastrzębski Węgiel walczy o półfinał

Jastrzębski Węgiel walczy o półfinał

Meczem o wszystko będzie dla zawodników Mostostalu Azoty jutrzejsze spotkanie z Jastrzębskim Węglem. Jastrzębianie prowadzą 2:0 w meczach i jednego zwycięstwa brakuje im by cieszyć się z półfinału.

Ubiegłotygodniowe spotkania w Jastrzębiu pokazały potencjał, który jeszcze tkwi w podopiecznych Ryszarda Boska. Mimo braku Przemysława Michalczyka, zawodnicy nie mieli najmniejszych problemów, aby dwukrotnie pokonać swoich rywali bez straty seta. Ważne odnotowania jest również to, że Mosotostal w jednym zaledwie secie wyszedł z 20. punktów.

Wygrywamy bez Przemka, a zastępujący go Ivajlo Stefanov spisuje się bardzo dobrze – mówi trener Jastrzębskiego Węgla, Ryszard Bosek.

Jak będzie tym razem? Jeśli Jastrzębski Węgiel wygra jutrzejsze spotkanie zakończy I rundę playoff i stanie się pierwszym klubem oficjalnie zajmującym miejsce w półfinałowej czwórce, eliminując z walki o medale Mostostal.

Do każdego spotkania podchodzimy niezwykle skoncentrowani, myślę że w Kędzierzynie będzie tak samo – twierdzi Arkadiusz Terlecki.

W piątek trener Wojciech Drzyzga będzie miał do dyspozycji wszystkich siatkarzy. Również narzekającego w Jastrzębiu na uraz, Marcela Gromadowskiego.

Spotkanie rozegrane zostanie w hali Azoty w Kędzierzynie Koźlu o godzinie 18-tej.