Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Kowalczyk: W play-off 2:3 to to samo co 0:3

Tomasz Kowalczyk: W play-off 2:3 to to samo co 0:3

- W ciągu dwóch dni rozegraliśmy w Częstochowie dziesięć setów i nie ma z tego żadnych efektów - mówi środkowy Wózków BT AZS-u Politechniki Warszawskiej Tomasz Kowalczyk. - W fazie zasadniczej, to byłyby przynajmniej dwa punkciki.

Tomasz Kowalczyk jest przekonany, że twarda walka jaką zespół warszawski stoczył w Częstochowie wyzwoli w nim i kolegach sportową złość. Na pytanie czy na poniedziałkowe popołudnie rezerwować wolny czas i przyjść do hali przy Obozowej odpowiedział: gdybym wiedział jak będzie w niedzielę, to wygrałbym coś w totalizatorze. Na pewno będziemy walczyć. Chcemy naszym kibicom sprawić radość i wygrać choć raz w Warszawie.

W zespole Wkręt-Metu Domexu AZS-u Częstochowa było ostatnio sporo problemów zdrowotnych. Czołowi zawodnicy borykali się z kontuzjami. W niedzielę kłopotów powinno być pod tym względem lepiej.W siatkówkę zacząłem grać w Olsztynie – mieście o bogatych tradycjach w tej dyscyplinie sportu – powiedział Tomasz Kowalczyk. – Od razu trafiłem do AZS-u. Na początku lat 90. gdy Olsztyn zdobywał mistrzostwo kraju, siedziałem na trybunie i jako junior oglądałem znakomite i pasjonujące mecze. Gdy zacząłem grać nadszedł kryzys.

Zdaniem Tomasza Kowalczyka oba kluby – warszawski i olsztyński – są do siebie podobne. Tu i tam są bardzo mili i sympatyczni ludzie. Struktura organizacyjna jest taka sama. W Olsztynie zmieniło się, gdy przyszedł potężny sponsor.

W opinii Tomasza Kowalczyka faworytem rozgrywek jest BOT Skra Bełchatów.

Jest to tak doświadczony zespół, że w decydujących chwilach zmobilizuje się – powiedział środkowy Wózków BT. Jaki będzie rozdział kolejnych miejsc? Tutaj sprawa jest otwarta – powiedział.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved