Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Joker Piła w Wałczu

Przed barażami z PKE Polską Energią Sosnowiec zawodnicy z Piły szlifują swoją formę na obozie w Wałczu. O tym jak wygląda ich rozkład dnia, z jakimi nadziejami przystępują do baraży opowiada trener Dariusz Luks.

Przyjechaliśmy w niedzielę, rozpoczęliśmy odnową i dwoma treningami. W poniedziałek trzy treningi, we wtorek – trzy treningi, w środę – trzy treningi i w czwartek też trzy. Pracujemy od rana do wieczora. Po to tutaj przyjechaliśmy, bo nie czas i nie miejsce, żeby wydawać pieniądze na darmo. Pracujemy nad siłą i wytrzymałością. Później przejdziemy do taktyki zespołu z Sosnowca i naszej. Musimy do tych meczy być przygotowani nie w stu, a w dwustu procentach. Nie możemy niczego zaniedbać. Zarząd klubu spełnił zadania, aby obóz się odbył. Na ostatni tydzień przyjedziemy do Piły i tam będziemy się przygotowywać na własnej sali do pierwszego spotkania.

Pytany o to czy wprowadzane są jakieś nowe elementy treningowe trener Dariusz Luks odpowiada:To nie czas i nie miejsce. Prochu nie wymyślimy. Na pewno kładziemy nacisk na siłę. Może być tak, że będziemy mieć tylko dwa czy trzy dni przerwy między spotkaniami. Myślę, że w przyszłym tygodniu dołożymy do tego trochę szybkości i wszystko będzie już w jak najlepszym porządku.

Według trenera Dariusza Luksa zespół z Sosnowca jest „do przejścia.”

Każdy zespół w tej lidze jest do ogrania, nie tylko Sosnowiec. Daliśmy przykład zwycięstwa i nad Resovią i nad Sosnowcem i nad Gwardią, zwyciężyliśmy Mostostal. To czego możemy żałować, to zero punktów z Warszawą, co na pewno miało swoją wagę, oraz przegrana w Sosnowcu. Nie udało nam się zapewnić w serii zasadniczej pozostania PLSu w Pile, ale myślę, że teraz jeszcze wszystko jest do zrobienia i zrobimy wszystko, by Polska Liga Siatkówki nadal była w Pile.

Tekst został opracowany na podstawie rozmowy Przemysława Grabińskiego (Radio Eska Piła) z Dariuszem Luksem.

źródło: inf. własna, vksjoker.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved