Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Igor Prielożny: Mamy motywację do treningów i gry

Igor Prielożny: Mamy motywację do treningów i gry

Znakomicie spisują się siatkarki Grześków Kalisz pod kierunkiem słowackiego trenera Igora Prielożnego, który do zespołu mistrzyń kraju przeszedł z Jastrzębskiego Węgla w połowie sezonu.

Wszystko wskazuje, że to właśnie kaliszanki przystąpi do play-off z pierwszego miejsca. W ostatniej kolejce zagrają one w Myślenicach z Dalinem, który jest u siebie bardzo groźny..

Wiemy, że trzeba wygrać za trzy punkty – powiedział trener Igor Prielożny. – Najważniejsze, że w zespole jest ogromna motywacja do treningu i gry. To mnie bardzo cieszy.Trener Prielożny nie zastanawia się z kim najlepiej byłoby zagrać w pierwszej rundzie play-off. – Historia sportu zna przypadki, kiedy takie kombinowanie, przymierzanie do określonego rywala źle się skończyło – mówi. – Siła rywalek z dolnych rejonów tabeli jest mniej więcej równa. Nie ma więc znaczenia z kim spotkamy się w pierwszej rundzie play-off.

Najgroźniejszy rywal Grześków Nafta Gaz Piła wyjechała na krótkie zgrupowanie do Wałcza. – Na pewno jest to dobra idea – mówi kaliski szkoleniowiec. – My na razie będziemy przygotowywać się według ustalonego trybu. Może o czymś takim pomyślimy po finałowym turnieju Pucharu Polski. Zobaczymy jak to wszystko ułoży się.

W sobotę i niedzielę w Cannes rozegrany zostanie finałowy turniej Ligi Mistrzyń z udziałem m.in. zespołów Doroty Świeniewicz i Małgorzaty Glinki. – Nie podejmuję się typowania zdobywcy tego trofeum – mówi trener Grześków. – Nie znam aż tak dobrze układu sił w czołówce klubowej siatkówki kobiet w Europie.

Igor Prielożny jest bardziej chętny do rozmowy na temat Final Four mężczyzn w Rzymie. – Włosi ostatnio w Lidze Mistrzów nie mieli sukcesów – mówi. – Na pewno więc Sisley Treviso ma wielką motywację. Zagrają przed własną publicznością. Na pewno przedstawiciel Włoch jest w tym sezonie bardzo mocny w przeciwieństwie do ostatnich dwóch czy trzech lat. Warto też podkreślić, że cała czwórka uczestmików Ligi Mistrzów jest bardzo silna. Dużo będzie zależało od dyspozycji w dniach turnieju.

Zapytany o różnice między Polską Ligą Siatkówki, a Ligą Siatkówki Kobiet Igor Priełożny odpowiada: – W męskich rozgrywkach najczęściej korzysta się z +żelaznego+ wyjściowego składu, a trakcie meczu wchodził jeden-dwóch zawodników. W kobiecej ekstraklasie w meczu grają prkatycznie wszystkie zawodniczki. Wiąże się to z różnicą w siłowym przygotowaniu. Kibice są podobni. Teraz jedziemy do Myślenic. Tam w hali podobno jest bardzo gorąco.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved