Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Dalin Myślenice – Stal Mielec 3:0

Dalin Myślenice – Stal Mielec 3:0

W rozegranym dzisiaj, zaległym spotkaniu 15. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet, Dalin Myślenice pokonał mielecką Stal 3:0. Skomplikowało to sytuację mielczanek w tabeli.

Trener myśleniczanek, Jerzy Bicz, zapowiadał, że żadnych prezentów czy też sentymentów nie będzie. Słowa dotrzymał i Dalin pewnie wygrał zaległe spotkanie LSK gwarantując sobie na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej 6. miejsce w tabeli.

Skomplikowała się natomiast sytuacja Stali. Podopieczne Jacka Wiśniewskiego czeka trudny mecz z Naftą Piła. Jeśli Stal przegra, a Gwardia pokona Piast Szczecin i jednocześnie AZS AWF Poznań zdobędzie chociaż punkt w meczu ze Stalą Bielsko-Biała, to mielczanki spadną na 9. pozycję w tabeli. To oznaczałoby konieczność rozgrywania spotkań play-off o utrzymanie w lidze z Piastem Szczecin.

Wszystko układało się dobrze do stanu 20:20 w pierwszym secie – powiedział trener Stali Jacek Wiśniewski. – W tym momencie, moim zdaniem i naszego zespołu, sędzia wydał kontrowersyjną decyzję, która rozregulowała naszą grę. Dalin zagrał bardzo dobrze, szczególnie w polu.

Na początku drugiego seta kontuzji doznała atakująca gości Anna Wilk. – To był przykry prezent urodzinowy tej zawodniczki i jednocześnie nasz gwóźdź do trumny – powiedział trener Stali. – Nie mam pełnowartoścowych rezerw, nie było jej komu zastąpić.

Dalin Myślenice – Stal Mielec 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)