Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Avia Świdnik blisko czwórki

Avia Świdnik blisko czwórki

Świdnicka I-ligowa Avia bez problemu pokonała w Międzyrzeczu Orła. To sprawiło, że zespół trenera Krzysztofa Lemieszka jest bardzo bliski awansu do pierwszej czwórki.

Wczorajszy mecz z outsiderem miał dla zespołu ze Świdnika bardzo duże znaczenie. Przegrana praktycznie przekreślała nadzieje Avii na miejsce w czwórce. Świdniczanom pomógł także AZS Nysa, który po niezwykle zażartej walce pokonał głównego konkurenta Avii do miejsca wśród czterech najlepszych drużyn w lidze – Energetyka Jaworzno 3:1. Wygrana akademików pozwoliła drużynie świdnickiej powrócić przed ostatnią kolejką na czwartą pozycję.

Mecz Avii w Międzyrzeczu był zupełnie bez historii. – Było to spotkanie, którego po prostu nie wypadało nam przegrać – podsumował Krzysztof Lemieszek. – Rywal nie zmusił nas do większego wysiłku. Jedynie w drugim secie mieliśmy trochę kłopotów wynikających z pewnego rozprężenia w zespole. Przegrywaliśmy już 17:21, ale drużyna wzięła się do roboty i wygraliśmy tę partię do 22.W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Avia spotka się na własnym parkiecie z BBTS Bielsko-Biała. – To dla nas najważniejszy mecz w sezonie – mówi trener Lemieszek. – Aby utrzymać czwartą pozycję, musimy to spotkanie wygrać. Nieważne, w jakim stosunku. Mam nadzieję, że nam się to uda i po kilku latach przełamiemy pewną niemoc i awansujemy do grona najlepszych.

Orzeł Międzyrzecz – Avia Świdnik 0:3 16:25, 22:25, 20:25

Zobacz również:

Wyniki 29. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved