Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Po prostu Dorota Świeniewicz

Po prostu Dorota Świeniewicz

Złamała nogę, aby w półtora roku później zostać najlepszą siatkarką Europy. Taka właśnie jest Dorota Świeniewicz, ambitna, uparta, zawzięta, gdy chodzi o sport. Prywatnie spokojna i ciepła - za to właśnie jest kochana.

To było w marcu 2003 r. W finale Ligi Mistrzyń walczyłyśmy z Teneryfą. Grałam bardzo dobry mecz. Na początku drugiego seta atakowałam i spadłam na nogę rywalki – wspomina nieszczęśliwą kontuzję Dorota Świeniewicz. Byłam pewna, że to tylko skręcenie. Położyli mi na kostkę worek z lodem, ukradkiem go podniosłam. Patrzę, a tam dziura, zmiażdżona kość. Ale jeszcze do mnie nie docierało, co się stało.

Złamana noga to często koniec kariery sportowej dla niejednej dziewczyny. Na pewno jednak nie dla Doroty Świeniewicz, która postanowiła udowodnić całemu światu, że jeszcze wszystko przed nią.Wiedziałam, że zrobię wszystko, żeby wrócić do sportu. Zaczynałam od biegania w basenie, cztery razy w tygodniu po półtorej godziny. Chociaż nie potrafię pływać, boję się wody. Chodziłam dwa razy dziennie na siłownię, jeździłam dużo na rowerze górskim – opowiada zawodniczka.

Udało się. Z każdym kolejnym meczem było coraz lepiej, a półtora roku po nieszczęśliwym wypadku Dorota Świeniewicz uznana została najlepszą siatkarką Europy. Nie zawsze było różowo. Na początku pobytu we Włoszech Dorota miała problemy z językiem i czuła się obco w innym kraju.

Drogę w samochodzie płakałam. Zdałam sobie sprawę, że podpisałam trzyletni kontrakt, jadę do obcego miasta, gdzie nie znam nikogo. Kierowca Włoch cały czas do mnie mówił. Czasem wychwyciłam jakieś słowo, sprawdzałam w rozmówkach polsko-włoskich, ale nie wiedziałam kompletnie, o co mu chodzi – wspomina Dorota.

Dorota jak sama mówi kocha dzieci i gdyby nie została siatkarką, pewnie byłaby nauczycielką. – Chciałabym mieć przedszkole. Jak przyjeżdżam do rodziców, to z moją sześcioletnią chrześnicą spędzamy całe dnie.

* Wypowiedzi Doroty Świeniewicz pochodzą z wywiadu udzielonego Wojciechowi Staszewskiemu (gazeta.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved