Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Juniorzy w Kędzierzynie-Koźlu, juniorki w Pile

Juniorzy w Kędzierzynie-Koźlu, juniorki w Pile

W dniach 22-26 marca odbędą się turnieje finałowe mistrzostw Polski juniorów i juniorek. Młodzi siatkarze zagrają w Kędzierzynie-Koźlu, zaś na juniorki czeka już Piła.

Wśród drużyn męskich zabraknie triumfatora ubiegłorocznych rozgrywek, MOS Będzin, oraz srebrnych medalistów – MOS Wola Warszawa. Wśród kandydatów do tytułu mistrzowskiego wymienia się siatkarzy Skry Bełchatów, Delic Polu Częstochowa oraz AZS Olsztyn. Czy będzie tak, że faworyci nie zawiodą? Doświadczenie pokazuje, że w tej kategorii wiekowej ciężko jest o wytypowanie faworytów.

   grupa A              grupa B
Delic Pol Norwid Częstochowa  KS Metro Warszawa
KS Joker Piła         GTPS Gorzów Wielkopolski
EKS Skra Bełchatów       MMKS Kędzierzyn Koźle
MKS Andrychów         AZS OlsztynSędzią głównym turnieju będzie Włodzimierz Ociepa. Zawody poprowadzą sędziowie: Andrzej Lemek, Wojciech Maroszek, Jan Baniak, Piotr Kosiacki, Robert Bronisz i Paweł Ignatowicz.

Zobacz również:

Turniej finałowy MP juniorów


Najlepsze siatkarki w kategorii juniorek zagrają o mistrzostwo Polski w Pile. Wszyscy medaliści zeszłorocznych rozgrywek (Pałac Bydgoszcz, Gwardia Wrocław i MMKS Dąbrowa Górnicza) spotkają się tym razem w jednej grupie. Wśród kandydatów do medalu oprócz gospodyń turnieju i bydgoszczanek wymienia się również wrocławską Gwardię oraz zespół Gedanii Gdańsk z Bereniką Tomsią w składzie.

   grupa A              grupa B
PTPS Nafta Piła         KS Impel Gwardia Wrocław
AZS UMCS TPS Lublin       MMKS Dąbrowa Górnicza
Energa Gedania Gdańsk      KS Pałac Bydgoszcz
UMKS MOS Wola Warszawa     KPSK Stal Mielec

Sędzią głównym turnieju będzie Adam Żelazny. Zawody poprowadzą sędziowie: Maciej Maciejewski, Przemysław Włodarczyk, Krzysztof Wojtunik, Agata Łaz, Arleta Andrzejewska i Luiza Szymańczak.

Zobacz również:

Turniej finałowy MP juniorek

Mecze grupowe rozegrane zostaną w dniach 22-24 marca. 25 marca (sobota) odbędą się półfinały, a 26 marca (niedziela) finały.

Dwie pierwsze drużyny z obu grup rozegrają następnie finał A o miejsca 1 – 4 systemem “na krzyż”. Tym samym systemem rozegrany zostanie finał B o miejsca 5 – 8 dla drużyn, które zajmą 3 i 4 miejsca w grupach.

Drużyna, która zajmie pierwsze miejsce w turnieju zdobywa tytuł Mistrza Polski Juniorek oraz złote medale, drugie miejsce w turnieju – tytuł Wicemistrza Polski Juniorek oraz srebrne medale a drużyna, która zajmie trzecie miejsce – medale brązowe.

źródło: inf. własna, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved