Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Złoto i brąz zostały w Gdańsku

Złoto i brąz zostały w Gdańsku

Młodziczki trenera Grzegorza Wróbla, z Energi Gedania I, wywalczyły mistrzostwo Pomorza. Brązowy medal zdobyła druga gdańska drużyna, a rozdzieliła gedanistki drużyna Czarnych Słupsk. Pierwsze dwa zespoły z województwa, zagrają w ćwierćfinałach mistrzostw Polski.

Gdyby Energa Gedania II wygrała wszystkie mecze, a Czarni wyjechali z Gdańska, z trzeciego turnieju finałowego bez seta, to oba zespoły gedanistek zakwalifikowałyby się na szczebel ogólnopolski. Jednak gdańscy szkoleniowcy nie doszli na żadne układy. Już w pierwszym meczu turnieju Energa Gedania I pokonała Energę Gedania II 2:0 (25:16, 25:6). Bohaterką meczu była Natalia Kurnikowska. W pierwszej partii zdobyła zagrywką sześć punktów i podniosła wynik na 24:15. W drugiej partii jeszcze bardziej dała się we znakim młodszym koleżankom klubowym. Kurnikowska zaczęła zagrywać przy rezultacie 4:5, a skończyła przy 22:5! W tym czasie zagrała dziesięć asów serwisowych!

Po tej przegranej Enerdze Gedania II pozostał brązowy medal. Już nic nie mógł zmienić mecz z Czarnymi. Na pożegnanie sezonu gedanistki uległy słupszczankom 0:2 (16:25, 23:25).Dziewczęta zrealizowały plan minimum, jakim w bieżącym roku były brązowe medale. Pozostaje niedosyt, ponieważ zespół rozegrał w finałach mecze słabsze niż we wcześniejszych etapach rozgrywek. Główną tego przyczyną były kłopoty z przyjęciem, na które wpłynęła nieoczekiwana rezygnacja z uprawiania sportu liberoPatrycji Kubackiej. W tym zespole znajduje się kilka utalentowanych dziewcząt. Myślę, że w przyszłym sezonie to one będą zdecydowanymi faworytkami w mistrzostwach Pomorza, a chyba nawet na tym tytule nie poprzestją – zapewnia Witold Jagła, trener Energi Gedania II.

Na zakończenie turnieju w Gdańsku i rywalizacji w województwie pomorskim doszlo do meczu, który decydował o pierwszym miejscu. W dwóch pierwszych setach siatkarki Energi Gedania I i Czarnych stoczyły pasjonującą walkę na przewagi. Inauguracyjna partię zdobyły gospodynie, wygrywając 27:25, druga pała łupem przyjezdnych w stosunku 30:28. W tie-breaku gedanistki przy zagrywce Maji Tokarskiej objęły szybko prowadzenie 9:2 i nie roztrwoniły przewagi do końca. Zwycięzyły 15:7 i w całym meczu 2:1. Takie rozstrzygnięcie oznaczało, że gdańszczanki i słupszczanki ukończyły finałową rywalizację z jednakową liczbą punktów i bilansem setów. O kolejności miejsc 1-2 przesądził zatem stosunek małych punktów ze wszystkich trzech turniejów.

Można powiedzieć, że na koniec mistrzostw doczekaliśmy się deseru. Bardzo długie chwile oczekiwania na obliczenia opłaciły się, gdyż werdykt był dla nas korzystny. Może zabrzmi to nieskromnie, ale uważam, że zasłużenie zdobyliśmy złoto. Medale uczciliśmy pamiątkowym zdjęciem i… smacznym ciastem, które upiekła mama Pauliny Pacynko. Tytuł mistrzowski to swoisty prezent dziewczyn dla Oli Olejnik, która tego dnia obchodziła urodziny. Nie można też zapominać o Oli Szymańskiej, która zdecydowała się zagrać mimo gorączki. Najlepiej punktująca zawodniczką była Natalia Rzepnikowska, która zdobyła 38 punktów – podkreśla Grzegorz Wróbel, trener mistrzyń Pomorza w siatkówce młodziczek.

ENERGA GEDANIA I: Natalia Kurnikowska, Maja Tokarska, Daria Bąkowska, Aleksandra Szymańska, Marta Majchrowska, Anna Jasztal, Marta Trębacz, Karolina Biesik (libero), Kaja Szarafińska, Paulina Pacynko, Martyna Szynkowska, Martyna Piotrowska, Aleksandra Olejnik.

ENERGA GEDANIA II: Patrycja Lewicka, Natalia Całka, Joanna Wojciechowska, Daria Makar, Laura Tomsia, Magdalena Sterczewska, Marta Podolska (libero) oraz Mirosława Formela, Zuzanna Wawrzonek, Olga Znamirowska, Anna Łozowska, Sylwia Szczęsnowicz, Anna Makowska, Zuzanna Łapin, Agnieszka Kowalkowska.

Końcowa tabela mistrzostw Pomorza młodziczek:
1. ENERGA Gedania I     4-2 10 9:5
2. Czarni Słupsk        4-2 10 9:5
3. ENERGA Gedania II    1-5  7 2:10

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved