Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Top Teams Cup 2005/06 kobiet dla Asystelu Novara

Top Teams Cup 2005/06 kobiet dla Asystelu Novara

Włoskie kluby nadały nowy sens słowom "do trzech razy sztuka". Asystel Novara, pokonując 3:0 Dinamo Moskwa, zdobył Top Teams Cup kobiet. To czwarty w tym roku europejski puchar dla Włoch. Holenderki z Longa'59 Lichtenvoorde są trzecie, po pokonaniu 3:0 Pałacu Bydgoszcz.

W moskiewskim finale gospodynie nie miały zbyt wiele do powiedzenia. Opór stawiły jedynie w trzecim, przegranym na przewagi secie, ale to było zbyt mało do wygrania całego meczu.

Sant’Orsola Asystel Novara – Dinamo Moskwa 3:0

(25:17, 25:21, 28:26)

Holenderki z Longa’59 Lichtenvoorde, podobnie jak w meczu półfinałowym triumfatorki turnieju, nie dały ugrać Pałacowi Bydgoszcz ani jednego seta, i zajęły ostatecznie trzecie miejsce.

Longa’59 Lichtenvoorde – Centrostal Pałac Bydgoszcz 3:0

(25:23, 25:16, 25:21)