Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Morze Bałtyk Szczecin – Inotel Poznań 0:3

Morze Bałtyk Szczecin – Inotel Poznań 0:3

Siatkarzom poznańskiego Inotelu wystarczyła godzina, aby pokonać szczecinian w meczu o pierwsze miejsce w grupie. Teraz mogą szykować się na ostatniego rywala na drodze do I ligi - Juventur Wałbrzych.

Tym samym sobotni goście na hali Szczecińskiego Domu Sportu mogą już zacząć przygotowywać się do spotkań ze zwycięzcą gr. 2. Juventurem Wałbrzych, które wyłonią przyszłorocznego beniaminka wyższej klasy rozgrywkowej.

Przed tygodniem w Poznaniu szczecinianie ulegli Inotelowi dwukrotnie, ugrywając zaledwie jednego seta. Przez cały sezon byli jednakże nie pokonani przed własną publicznością. Pojedynki w Szczecinie miały być zatem swoistym ukoronowaniem sezonu i przedłużeniem szans na walkę o I ligę. Wystarczyły dwa zwycięstwa u siebie i do decydującego meczu doszłoby w Poznaniu. Skończyło się jednak inaczej – drużyna z Poznania wykorzystała fakt przewagi dwóch zwycięstw i w trzecim meczu postanowiła zakończyć zmagania w grupie.

Przez całe sobotnie spotkanie wynik kontrolowali siatkarze z Poznania. Zdarzały się jednak pojedyncze, niewielkie punktowo, prowadzenia gospodarzy, przeważnie w pierwszych minutach poszczególnych setów. Jednak rywale, grający bardzo uważnie i konsekwentnie prowadzący do zakończenia meczu na swoją korzyść, nie pozwalali, by tak przewaga utrzymywała się zbyt długo. Wyraźna dominacja poznańskich siatkarzy pod siatką, finezyjne rozegranie grającego od niedawna w Poznaniu Fabiana Matyji i serwy poznańskich zawodników były środkiem do szybkiego i gładkiego zwycięstwa nad gospodarzami. „Kropkę nad i” w większości akcji stawiał Marcin Iglewski, który skutecznie atakował ze skrzydeł. Natomiast po drugiej stronie siatki gra od początku się nie układała. Szczecinianom zabrakło przede wszystkim zagrywki i gry asekuracyjnej. W ulepszeniu obrazu gry szczecińskich siatkarzy nie pomagały też zmiany na rozegraniu, środku (od drugiego seta do końca meczu zagrał Rafał Kordaś za Konrada Paśnika), a także wymiana atakującego (Łukasz Jakowczyk za Emila Wysockiego). Zabrakło też szczecinianom wiary w zwycięstwo. Dlatego to siatkarze z Poznania mogli po meczu cieszyć się z pierwszego miejsca w grupie.

KS Morze-Bałtyk Szczecin – AKS Inotel Poznań 0:3

(23:25, 20:25, 18:25)

Składy:

KS Morze-Bałtyk Szczecin: Gogol, Paśnik, Streich, Kolec, Sylla, Wysocki, Ł. Cichosz (l) oraz Kordaś, T. Cichosz, Jakowczyk

AKS Inotel Poznań: Matyja, Staniewski, Lisiecki, Iglewski, Lenartowicz, Mischke, Debiec (l) oraz Brojek